Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19. December 2017, 10:22 AM   #38
sevginur
Uzman Üye

sevginur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 477
198 Mesajina 386 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
sevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud of

Alıntı:
Hasan Akçay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
kocasına fidye vermesi o ikisine caizdir
fe lâ cunâha aleyhimâ fî meftedet bihî

Sevginur kardeşim,
ne dediğinizi tam anlayamıyorum.
Bir iletinizde yalnızca bir husus üzerinde durursanız belki daha iyi anlarım,
rica etsem bunu yapar mısınız. Lütfen.
Sorularımı Kendi bilgi seviyenize göre okursanız anlayamazsınız.Karşısınızda öğrenme niyetiyle Sorularım iddet süresi hakkındaydı, iddet süresinde neler yapılacak,kadının Onları evlerinden çıkarmama konusu açıklayıcı maddeleri irdelemeyi yapmayı denemek istedim.
Ayet net anlaşılıyorda yine de iyice sindirme açısından bir ayetten diğer ayetlerle detaylı bilgi sahip olmak.

Alıntı:
Hasan Akçay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Örneğin "ben seni boşadım der" diyorsunuz,
kim kime der bunu?
Tamam, desin demesine de... ağırlık açısından neyin nesidir bu
yani "boşanmak istiyorum" anlamında yalnızca bir niyet beyanı mıdır
ya da "yasal olarak boşandık, bitti gitti" mi?
Kadın ya da erkek "Ben seni boşadım" deyince hangi ayete göre boşanma bitmiş gitmiştir?
boşanma kararı elbette ikisine aittir .Ancak talak 1. ayette hitab boşanma kararı alacak erkeğe değilmi
Ey Peygamber! Kadınları boşadığınız zaman, iddetleri süresinde (temizlendiklerinde) boşayın ve iddeti sayın.

Sizin söylediğiniz ''Kadın ya da erkek "Ben seni boşadım" deyince hangi ayete göre boşanma bitmiş gitmiştir?'' böyle değil elbette iddet dönemine girmek boşanmaya karar vermek değilmi Boşanma bu iddet süre sonunda böyle yazmışım iddet dönemi sonunda beraberlikleri sürdüremiyeceklerse ayrılır demişim
Ve ben asla sizin taptıklarınıza tapacak değilim/ Ben asla sizin yapmış olduğunuz ibâdeti yapıcı değilim. Siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz/ Siz de benim yapmakta olduğum ibâdeti yapıcı değilsiniz.
Sizin dininiz sadece sizin için, benim dinim de sadece benim içindir.”
Kâfirûn Sûresi

Konu sevginur tarafından (19. December 2017 Saat 10:25 AM ) değiştirilmiştir.
sevginur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla