Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30. July 2013, 07:29 AM   #20
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Kuru lafla peynir gemisi......

Haini icinizde arayin, disarida degil. Hain kelimesi hangi anlamda, ne zaman gecerli ise o da bir hikaye. Demek Türkiye'nin kendi hainlerle dolu.

Gercekler ortada dururken hayallere kapilmanin lüzumu yok.

http://yenisafak.com.tr/yazarlar/Abd...olmayali/10636

Pasaj:

1946 seçimleri evlere şenlikti.

Köylülere meydan dayağı atanlar mı dersiniz.. Altı Ok'lu asasıyla tehditler savuran valiler mi dersiniz..

Muvazaa bile vardı..

1946'da Demokrat Partililer CHP'lilere "Muhalefete tavız. İsmet Paşa, geçsin başa" demişler.. Bu yüzden 16 ilde seçime girmişlerdi. Maksat CHP demokrasiye ısınsın.. Böyle demokratik bir seçimdi işte. DP 12 ilde tüm milletvekilliklerini almıştı, gerisini hesap edin.

Bilselerdi, 1950 seçimlerini de ketenpereye getirirlerdi.

Miras(!) nerelerde geziniyor?

Türkiye'nin kalkinmasina yarayacak olan gelirler nerelerde saklaniyor:

http://www.fikir7.com/haber/262/atat...ygunlari-.html

BU KADAR ZENGİN PARTİ YOK

Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Adnan Küçük, CHP´nin Anayasa ve Siyasi Partiler Yasası´na aykırı olan bu tutumunun yıllardır devam ettiğini belirterek, ´Anayasa´nın 69. Maddesi siyasi partilerin ticari faaliyet de bulunmalarını kesinkes yasaklıyor.

Benzer hüküm; Siyasi Partiler Yasası´nın 67. Maddesi´nde var. Bankacılık faaliyeti ticari bir faaliyet. CHP, ´Biz bu gelirine dokunmuyoruz Türk Tarih Kurumu´na, Türk Dil Kurumu´na veriyoruz´ diye işin içinden sıyrılmaya çalışıyor.

O nasıl oluyor. Hibe yoluyla. Siyasi Partiler Yasası´na göre hibe vermek de suç. O da siyasi partileri sorumluluktan kurtarmıyor. İş Bankası´nın üçte birine ortak olmak muazzam bir sermayedir.

Dünyanın hiçbir yerinde böyle sermaye sahibi bir parti yok. ABD´de dahi banka sahibi başka bir parti yoktur.

CHP dışında başka bir parti bir bankaya ortak olsa ne olur, en azından kıyametin küçüğü kopar. Bu nedenle diyorum ki CHP, Türkiye´de özel olarak korunmaktadır´ dedi.

İşte CHP´nin ortak olduğu şirketler

FİNANS GRUBU:

* Arap-Türk Bankası A.Ş.
* İşbank GmbH
* Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş.
* Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi
* Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.
* Milli Reasürans T.A.Ş.
* İş Dublin Financial Services Plc.
* İş Finansal Kiralama A.Ş.
* İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.
* İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

CAM GRUBU:

* Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.
* Camiş Madencilik A.Ş.
* Çayırova Cam Sanayii A.Ş.

TELEKOMÜNİKASYON GRUBU:

* Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.
* İş Net Elektronik Bilgi Üretim Dağıtım Ticaret ve İletişim Hizmetleri A.Ş.

SANAYİ VE HİZMET GRUBU:

* Antgıda Gıda Tarım Turizm Enerji ve Demir Çelik Sanayi Ticaret A.Ş.
* Bayek Tedavi Sağlık Hizmetleri ve İşletmeciliği Camiş Yatırım Holding A.Ş.
* İş Merkezleri Yönetim ve İşletim A.Ş.
* Kültür Yayınları İş-Türk Ltd.Şti.
* Nemtaş Nemrut Liman İşletmeleri A.Ş.
* Trakya Yatırım Holding A.Ş.
* Türk Pirelli Lastikleri A.Ş.

(Yeni Şafak, Behçet Güngör, 2008)

Ey CHP Milletvekilleri bu kadar mı halktan kopuksunuz?/Atatürk ilkelerine bu kadar sadik kalinir iste.

http://www.odatv.com/n.php?n=ey-chp-...nuz-2606131200

AKP'nin kadın grup başkanvekili var; CHP'nin kadın grup başkanvekili yok.

Utanın.

İşte bu kadar halktan kopuksunuz.

İşte bu kadar politika biliyorsunuz.

Ve fakat bilmiyorsunuz ki:

İleride partinin önemli görevlerine seçilmesin diye tırpanladığınız Emine Ülker Tarhan'ı bugün bu oylarınızla daha da büyüttünüz.

Yazık ettiniz, kendinize ve partinize...

Kim hain oluyor bu durumda?

Ben degil dogrusu.

Dinden dönene Rabbimiz ahiret günü hesap sorar, siz Türklükten döneni elinize gecirseniz linc edersiniz, eh ne de olsa dünya insanlariyiz hos görmek lazim yine de. Ehl-i Sünnet anlayisinin baska bir formülü. Ne de olsa medeniyet deniliyor adina

Kusura bakmayin ama, ne maddi ne de manevi mirasa sahip cikipta degerlendiremiyenler kalkipta baskalarina laf atmasinlar.

Gercekler ortada, tarih sayfalarini arastirmaya lüzum dahi birakmayan durum tüm acikligiyla ortada.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (30. July 2013)