Tekil Mesaj gösterimi
Alt 3. October 2011, 12:22 PM   #8
gerçek hanif
Uzman Üye

Tesekkür: 145
77 Mesajina 151 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
gerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud of

Alıntı:
müslümanlardan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
şüphe nedir,sayın gerçekhanif..ilk başta ona bakın.siz sorgulamayla şüpheyi karıştırıyor olmuyasınız.

kuran kendine hidayet için yönelen kişiye SORGULAMAYI ÖĞRETİYOR,[PUTPERESTLİĞİ VEYA İSLAM DIŞI DİĞER FİİL VE FAİLLERİ ÖRNEK VEREREK ALLAH IN YARADILIŞIYLA BUNU SORGULUYOR]..

Yalnız şüpheye gelince HEP ŞÜPHESİZ i kullanmıyormu....

En iyisi siz ŞÜPHEYİ Bİ AÇIKLAYIN sonra devam edelim inşaallah...

ENAM SÜRESİ..78,79..................................... ..ŞÜPHESİZ BEN SİZİN ORTAK KOŞTUKLARINIZDAN UZAĞIM,KESİNLİKLE BEN HANİF OLARAK YÜZÜMÜ GÖKLERİN VE YERİ YARATANA ÇEVİRDİM VE ORTAK KOŞANLARDAN DEĞİLİM...

Sitenin avatarındaki ayettir bu.....
Çok basit .kur'anı okuyunca yöresel bir çok olayı görüyorsunuz.Müşriklerle peygamber a.s. mücadelesini.Ailesi ile olan münasebetleri.Kıssalar.Müşriklerden isim olarak bahsetmesi.Örneğin Ebu cehilin elinin kuruması gibi.Geçmiş peygamberlerin kavmiyle yaptığı mücadelesi.Peygamberlerin hep aynı coğrafyada ortaya çıkması vs. vs. bunlar insanda şüphe ister istemez bırakıyor.yada aklına getiriyor.
gerçek hanif isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla