Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16. November 2012, 12:35 AM   #1
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of
Standart Selam'dan önce DUA

Selamun Aleykum saygideger Kardeslerim,

sizlerle hep paylasmak istedigim bu konuyu her zaman unutuyorum. Yataktan kalktim hususi, aklima gelmisken yazayim dedim.

Sizler nasil yapiyorsunuz bilemiyecegim, fetvalar nasildir incelemedim, ama ben DUA'mi namaz bitmeden yani SELAM vermeden önce yapiyorum.

Benim kanaatimce, nasil ki bir telefon konusmasinda "bye bye" deyip telefonu kapatiyorsak, kónusma bitmis tertibat kesilmistir. Artik ne konussam desem kendi kendime konusmus olurum.

Namaz'da da aynisi, hepimizin bildigi gibi SELAM verildikten sonra NAMAZ bitmistir, Allah ile olan en sahsi hususu tertibatimiz kesilmistir, gerci yüce Rabbimizle tertibat hicbir sekilde kesilmez. Burada kastetmek istedigim nokta, NAMAZ'in dokunulmaz özelligidir, kulun Rabbine en yakin oldugu andir. SELAM verildikten sonraki NAMAZ tamamlandigina bittigine göre, yüce Rabbimize ettigimiz DUA'lar NAMAZ'in disindaki DUA'lar gibi olmuyormu bu durumda?

Ben NAMAZ'im icindeyken, SELAM ile NAMAZ'i bitirmeden önce ellerimi acip DUA ediyorum, DUA'mdan sonra SELAM verip NAMAZ'imi bitiriyorum.

Benim bu hareketimde bir mantiksizlik bulabilirmisiniz?

Saygi ve Selamlarimla. Allah'a emanet olun.

Konu merdem tarafından (16. November 2012 Saat 12:37 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: Harf düzeltimesi
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla