Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12. March 2013, 08:49 PM   #4
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Dostum Bartsimpson.

''Dua'' ifadesinden ne anlıyorsun bilmiyorum. Ama ''Rad-l4'' Çok manidardır.

Bir arkadaşım: ''bunların Allah'ı nerede ki ellerini gökyüzüne açarak ekber putundan mı bir şeyler istiyorlar, yoksa bunlar Allah'larını hala yeryüzüne indiremediler mi? Halbuki ben Allah'ımı içimde, şahdamarımdan daha yakın, ve çevremdeki her şeyde buluyorum'' demişti.

Bir de Sayın hiiiç'in şuradaki görüşlerini de ilginç buluyorum:
http://www.hanifler.com/showthread.php?t=652

(Orada Tevbe-103 ayetinden de bahsedilir. Oradaki meale itibar etme. Oradaki ve diğer yerlerdekideki bütün mealler, bana göre hepsi yanlış. Hafta sonuna kadar gündeme gelirse o fırsatta, o fırsat çıkmazsa hafta sonunda o ayeti ben gündeme getireceğim.)

Saygılarımla.
Galip Yetkin

Degerli Galip Kardesim,

asagidaki mealler sizin bahsettiginiz anlamda olabilir mi? Geri kalan tüm meallerde "dua et onlar icin" olarak cevirilmis. Yalniz asagidaki 2 mealci degisik olarak cevirmisler.

Selam ve dua ile.

Not: hafta sonu yokum sitede, ayin 24. de kismet olursa buradayim yine. Ayin 16. Ingiltere'ye seyahat nasip oldu. Bu yüzden karistim araya, benim de dikkatimi cekiyor konu.

Edip Yüksel Meali
Onları temizlemek ve yüceltmek için paralarından bir sadaka al ve onları özendir/destekle, zira senin desteğin onları memnun eder. ALLAH İşitendir, Bilendir.

Yaşar Nuri Öztürk Meali
Bunların mallarından bir sadaka al ki, onunla kendilerini iyice temizleyip arıtasın. Onlar için dua et/onlara destek ol; çünkü senin duan/desteğin onlar için bir sükûnettir. Allah Semî'dir, Alîm'dir.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla