Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14. July 2013, 07:19 AM   #12
Fers
Uzman Üye

Tesekkür: 0
59 Mesajina 91 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
Fers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud of

"bu meallendirmeyi tam anlayamadım, alıntılayıp paylaşan sayın bayandan yardım ricamdır..."
"Beyfendi yukaridaki mealden memnun olmamis görünüyor, baska mealleri de sayin bayan ilave ederse belki anlamasinda kolaylik olur."

Ve ben içlerinde olduğum müddetçe onlar üzerine tanıktım . Ne zaman ki Sen beni vefat ettirdin, Sen onları gözetleyenin ta kendisi oldun.
Ve şüphesiz Sen, her şeye en iyi tanık olansın.
ilk mealinizin Meryem Oğlu İsa tek "tanık" ama "vefat" sonrasında Rabb gözetleyen ve en sonunda da "en iyi tanık"...
tanıklık ile gözetleme eşleşmiş...

"Ben onların içinde olduğum sürece onları kolladım, fakat sen beni vefat ettirince onları gözetleyen (yalnız) Sen oldun. Sen herşeyi görensin."
ilk meal, Meryem Oğlu İsa "koruyan" ama "vefat" sonrasında parantez içi ilave ille tek "gözetleyen" sonrasında Rabb "herşeyi gören"...
koruma ile gözetleme eşleşmiş...

"Ve onların arasında yaşadığım sürece yaptıklarına şahitlik ettim: Ama Sen bana ölümü verdikten sonra onların koruyucusu yalnız Sen oldun: Zaten Sen her şeye şahitsin."
ikinci meal, Meryem Oğlu İsa "şahit" ama "ölüm" sonrasında Rabb tek "koruyan" sonrasında Rabb "her şeye şahit"...
şahitlik ile koruma eşleşmiş gibi...

"Ben onların aralarında olduğum sürece, onların ne yaptıklarına tanıktım. Beni vefat ettirince, onların gözetleyicisi Sen oldun. Sen her şeye tanıksın. "
üçüncü meal, Meryem Oğlu İsa tek "tanık" ama "vefat" sonrasında Rabb tek "gözetleyen" sonrasında Rabb "her şeye tanık"...
tanıklık ile gözetleme eşleşmiş...

Peygamberler vefat ettikten sonra bizleri Gözetleyenin (esasinda her zaman Allah'tir ya bizleri gözeten) kim oldugunu unutanlara bir hatirlatma .
size göre ise esasında "gözeten" her zaman Allah...

sayın bayan, gözeten, gözetleyen, ölüm, vefat , tanık/şahit...?
Fers isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla