Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10. January 2011, 08:01 AM   #13
halukgta
Uzman Üye

Tesekkür: 67
264 Mesajina 549 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
halukgta has much to be proud ofhalukgta has much to be proud ofhalukgta has much to be proud ofhalukgta has much to be proud ofhalukgta has much to be proud ofhalukgta has much to be proud ofhalukgta has much to be proud ofhalukgta has much to be proud of

Sayın Snobyx cevabınızın son kısmını yazımı yazdıktan sonra gördüm. Eğer siz bana şu satırları yazmış olsaydınız size hak verirdim.

( Şimdi gelelim ritüel olarak ifa edilen Salat kısmına.Siz Hakkı Hoca'nın bugün müslümanların ifa ettiği şekilde namaz Kuran'da yoktur dediğini duydunuz mu?Ya da benim böyle bir ifade kullandığımı.Hakkı Hocanın ne dediğini ondan öğrenirsiniz.Ben ne diyorum onu ifade edeyim.Bence ''SALAT'' içerisinde bugünkü namaz ibadetinide barındıran genel bir ifadedir.Namaz bütünün parçalarından biridir.Dinimizde yeri vardır.Nüsuklardan biridir.Ammaa Salat=Namaz değildir.Vakitleri bellidir.Şekilleri hem mecazen anlam ihtiva eder,hem de peygamberin uygulamalarıda kanımca bugüne yakındır.)

Hakkı Beyin yazısından çok net şunu anladım. Salat eşittir fikri ve maddi yardım. Okuduğum yazıda bugün ilaveleri olan salattan hiç bir düşünceye yer vermemiş. Belki başka sözlerinde bahsetmiş olabilir ama benim uzunca yazdığı yazısından bunu çıkarmadım. Sizin sözlerinirinize gelince.

( Bence ''SALAT'' içerisinde bugünkü namaz ibadetinide barındıran genel bir ifadedir.Namaz bütünün parçalarından biridir.Dinimizde yeri vardır.Nüsuklardan biridir.Ammaa Salat=Namaz değildir.Vakitleri bellidir.Şekilleri hem mecazen anlam ihtiva eder,hem de peygamberin uygulamalarıda kanımca bugüne yakındır.)

Yukarıdaki sözlere tamamen katılıyorum ve bende çok farklı düşünmüyorum zaten. İşte konuya böyle başlasaydık çok daha farklı olurdu. Yinede bunda bir hayır vardır diyelim. SAYGILARIMLA Halukgta

Konu halukgta tarafından (10. January 2011 Saat 08:09 AM ) değiştirilmiştir.
halukgta isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
halukgta Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Derin Düşünce (18. February 2011), Miralay (10. January 2011)