Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31. March 2013, 02:09 PM   #9
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
kuman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
benim asıl sormak istediğim Hz. Muhemmedin nasıl namaz kıldığı y.n. öztürk demiş bir kere ama anlatmamış.
Süleyman ateş (doğrulatma imkanım yok) BEn kuran hakkında öyle şeyler biliyorum ki anlatsam kıyamet kopar.
Keşke anlatabilselerde bizde bilsek.
Kuman Kardesim, sen gercekten Peygamberimizin günümüzdeki sekliyle namaz kildigina inaniyormusun?

NAMAZ, evet dinin diregi dedikleri namaz, insanlari kötülükten alikoyan dedikleri namaz, kil kilabildigin kadar cennet kapilarini sana acar dedikleri namaz. Pazarligini utanmadan son elcinin adina Musa Peygamberle yaptirilan namaz.

Sayet bildigimiz sekildeki namaz bu kadar kutsal bir ibadet olmus olsaydi, Rabbimiz en büyük harflerle, en ince noktasina kadar Kur'an da aciklamis olmaliydi, ki izah edilmemis olan bir ibadetten yüce Allah hic bir kulunu sorumlu tutmaz.

Ama Kur'an eksikmis (!) gibi gösteren Allah'tan utanmazlar, bu da Allah katindandir diye uyutur milleti. Yüksek dojda alinan uyku ilaclari sonunda ya ölüm yada akil yoksullugu kalir. Anlayana.

Izahi edilmemis olan konularda, ne tarih bakimindan nede olaylarin akis bakimindan yabanci kaynaklardan faydalanmamiz Rabbimizce emredilmemistir. Ihtiyac duyulmus olsa idi bir kedi babasinin veyahutta bilmem kimin laflarina basvurun diye bir dipnot bulurduk herhalde.

Okyanuslar kurumadi, agaclarin kökü kurumadi derken bir de elektrik üzerinden internet cikti kafirlerin basina, yaz yazabildigin kadar, sanki bir ayetin benzerini yazmaya tüm dünya ateistleri toplansa ne yazar.

Indirdigimiz Kur'an onlara yetmiyormu diyen Rabbimize karsi gelmis oluruz.

Bir amerikali, ingiliz, yunan, filipinli vb.... Islami ögrenmek ve islama girmek icin ne arap yarimadasinin cografyasina nede arap gelenek göreneklerine ihtiyac duyar. RABB, sadece ve sadece Rabbini idrak etmesi gerekir.

Araplar arasinda yasamadigimiz halde hangi ülkeden hangi irktan olursa olsun Kur'an i merak edip acip okuyor, dillerine ceviriyorlar. Kendi dillerinde indirilmeyen Kitap'i anlamaya calisiyorlar.

Bana kalsa bu insanlar araplardan daha üstün. Düsün Kardesim bir kere, kendi dillerinde indirilmeyen Kur'an i okumak ögrenmek anlamak ne demektir diye.

Arabin akli calismamis demek, yahudilerle hiristiyanlarla ic ice yasadiklari devirlerde onlara indirilan kitaplari merak edip acip bakmamislar bile icine. Araplar da sorumlu degillermiydi acaba asagi yukari 500-600 küsur sene evveli indirilmis olanlardan bir seyler ögrenmeleri gerekmezmiydi. Bizler 1400 küsur sene evveli indirilen Kitap icin harcamadigimiz cabayi birakmiyoruz anlamak, ögrenmek ve yasamak icin. Allah herseyi hakkiyla gören, bilen, isitendir.

Zorlastirmayalim kolaylastiralim, nefret ettirmeyelim sevdirelim, uzaklasmayalim birleselim.

Kisaca söylemek istedigim, Kur'an in kissalarindan örnekler alalim, kisa ve öz olarak. Konu rivayetlerle genisletildiginde amactan uzaklasilmis oluyor ve piramidin ici gibi cikmaz yollara yönlendiriliyor. Ayikla pirincin tasini, rivayetlerin ayiklanmasi gibi.

Millet uydudan yer altindakileri dahi arastirabiliyor elle kazmadan. Biz halen Kur'an a uyarmi uymazmi alalim mi almayalim mi pazarligindayiz. Kur'an dakini alsak nasil olur? Kur'an in haricinde ifade edilenen uygulanan her din atalar dinidir.

Kararimi kesin olarak vermis bulunuyorum Kardesim, ben bu isin altindan cikamiyorum. Rabbim üzerimden her türlü mesuliyeti kaldirsin, bildirdiklerinden sorumlu tutsun beni, bilmediklerimden degil. Benim dinim bir kavim dini degil, arap dini hic degil. Ben Allah'in dinine uyuyorum. Allah'in tekelinde olan dine iman ediyorum.

Selam ve dua ile.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Araştıran (31. March 2013)