Tekil Mesaj gösterimi
Alt 8. February 2013, 07:39 AM   #2
sevginur
Uzman Üye

sevginur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 477
198 Mesajina 386 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
sevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud of

Selamun aleykum kardeşlerim

Hep merak ederdim cevremde gözlemlediğim inançsız sosyal ,aile,ve toplumların iyi diyebileceğimiz hareketlerini Rabbimiz nasıl muamele yapacak ?mükafat ve cezaları nasıl olacak ..Bana göre iki gurp var Allaha ibadet etmeyen ,sahip olduğu nimetlerinin varlığını hiç bir şeye isnat etmeden kendi gayretinin ürünü olduğunu düşünen insanlarda iyilik yapıyor ..Bir insan Allaha inanmaması diye bir şey yok aslında Allahın varlığını kabul edip emirlerini yansıtmayı menfeaatleri öncelikli olduğu için göstermeyen insanlarda iyilik yapıyor.Allahın emirlerinin yegane mesajı iyiliği O'nun istediği razı olduğu şekilde hükümleriyle uymak bizlere emri değilmi..?Yanlış hatırlamıyorsam Abdulziz Bayındır hocam bu soruma tebliğ ulaşmamış iyilik üzere olan insanlar şir koşmamışsa cennete gidiyor demişti.Gerçi cennet cehennem konusunda inanlar olarak da akibetimiz kesin değilde..ama şu ortamı düşünsek benim kalbim temiz diyen tebliğe ihtiyac olmadığını beyan edenler için konu önemli..
56, 57 Ben, cinn ve insi [herkesi] yalnızca, Bana ibadet/ kulluk etsinler diye yarattım. Ben onlardan herhangi bir rızk istemiyorum. Ben, onların Beni yedirmelerini de istemiyorum.

Bu, şüphesiz onların, Allah'ın indirdiklerini beğenmediklerinden dolayıdır. Artık O [Allah] da onların amellerini boşa çıkarmıştır.muhammed 9.
Kavradım çok şükür çok teşekür ederim tüm güzelliklere vesile olan kardeşlerime.

saygılarımla
Ve ben asla sizin taptıklarınıza tapacak değilim/ Ben asla sizin yapmış olduğunuz ibâdeti yapıcı değilim. Siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz/ Siz de benim yapmakta olduğum ibâdeti yapıcı değilsiniz.
Sizin dininiz sadece sizin için, benim dinim de sadece benim içindir.”
Kâfirûn Sûresi

Konu sevginur tarafından (8. February 2013 Saat 05:05 PM ) değiştirilmiştir.
sevginur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla