Tekil Mesaj gösterimi
Alt 8. June 2014, 02:45 PM   #12
ebumaruf
Katılımcı Üye

Tesekkür: 0
2 Mesajina 2 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
ebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud of

Arkadaşlar Konu Osmanlı değildi hırsızlıkdı ben Osmanlı tarihinden hırsızlık vakaları verdim.Eğer Osmanlının doğruluğu eğriliği tartışılacaksa zaten konu çok uzarda. Kısaca şunu söyleyeyim. Muhteşem yüzyıl dizisinin tarihle kesinlikle bağdaşmadığı defalarca ilgili kurumlarca belirtildiği halde hala nasıl olurda Tarih diye kabul edersiniz anlayamadım.
Ben Osmanlının saltanat haricinde usulen her sistemini desteklerim. Keşke seçimle padişah yada devlet başkanı her neyse seçilseydi.
Lakin Osmanlının 600 yıllık tarihinde Müminlerin hayat standartı dünya standartının üstündeydi. Bir mektupla koca ülkelere talimat verir Fransızlar almanlar koca devletler
anında yerine getirirdi. Şimdiki gibi bir rahip veya bir kafir Kuranı yakacak ha bırak yakmayı dilini uzatsa o ülkeyi yerle bir ederdi.
Senin şimdi Amerikadan talimat aldığın gibi yada vay avrupa birliği şunu istedi şunu yapalım demezlerdi.
Kuralı onlar koyardı.
Ayrıca Türkleri sevmezmiş. Bu ne cehalat anlamadım ki.
Osman oğullarının aslının nerden geldiğini biliyormusun.
Ben kendi soyumdan biliyorum. Oğuz boyundan geliyorum.
Osman beyde Oğuz Türklerindendir.
Has Türklerden biri olan bir sülale Türkleri sevmezmiydi.
O senin dediğin Irkçı Türklere karşı tavırlarını öyle anlayan. Aslında Türk olup olmadığı belli olmayan fitnecilerin idiialarıdır.
Osmanlı ALLAH ın Kitabıyla Hüküm verirken senin çok sevdiğin laiklik başlı başına Şeriata karşıdır. Senin lanet okuduğun Abdulhamit yahudilere tokat atarken. Senin bayıldığın
laikçiler yahudilerin oyuncağı oldu.
Senin lanet okuduğun Müslümanken. Hiç kimsenin arkasından konuşmak istemem ama senin doğru gördüğün bu sistemin kurucularından ismet inönü Köylerde Kuranları toplatıp yakmıştı.
Senin hain dediğin Vahdettin ülke maslahatı için makamından vaz geçerken. Sen bunu kaçtı gitti diye anladın.
Biz gök yüzünden indirildiği iddia edilen kitaplarla değil tabiatın kendisiyle hüküm veririz diyen Mustafa Kemal mı kutsal oldu.
Bilmediğim bir şeyi yazmam zanlada yazmam. Kaynağı Mustafa Kemalin son Meclis konuşmasındadır.
Hani ALLAH ın c.c Kitabını çok seviyordun.
Şunu desen anlarım. Osmanlının eksikleri vardır şunlardır. Cumhuriyet sonrası şu eksikler vardır desen anlarım. Fakat kalkıpta toptan osmanlı şöyle adiydi. cumhuriyet sonrası şöyle kutsaldı dersen. O zaman sana bunlar sorulıur. İsmet inönünün Kuranları yakmasını Mustafa Kemal Atatürkün ALLAH ın kitaplarına inanmadığını belirtmesini nasıl açıklayacaksın.
Ha inanırmış inanmazmış kendi meselesidir. Beni ilgilendirmez. Fakat Osmanlının Cumhuriyetle kıyaslanması sonucu bu soruları soranlar olur.
Osmanlı Cumhuriyetin temelini oluşturur.
Osmanlı da yaşayan halkda cumhuriyette yaşayan halk da aynı halk. Osmanlıyı osmanlı yapanda bu halk, cumhuriyeti cumhuriyet yapanda bu halk. Bazıları istemeyebilir. Bu Osmanlı dönemindede vardı. Şimdide var.
Ne Fatih istanbulu tek başına fethetti. Nede Atatürk kurtuluş savaşını tek başına kazandı.
Neyi neyle kıyaslıyorsun. Konu hırsızlık olduğu için bu osmanlı cumhuriyet meselesine girmek istemezdim ama siz girdiğiniz için girmek zorunda kaldım. Bu meseleyi tartışmak istiyorsanız bir konu açın orada tartışalım.
ebumaruf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla