Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25. December 2010, 11:09 AM   #14
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Zuhruf 36
Kim Rahman'ı zikretmekten gafil olursa, yanından ayrılmayan bir şeytanı ona musallat ederiz.

evet, katılıyorum...
kelimenin eş anlamı 24 saat online olmak,
ancak Halil beyin FİTNE başlıklı yazısından sonra işin gerçeğini daha iyi anlar oldum. neden 24 saat bu geçeği göz önünde tutamadığımı, o kıvama gelmek için ne kadar fitnelenmem ve belalanmam gerektiğini anladım.

fitneler vardır, evlatlarımız, mallarımız, işimiz gücümüz gibi fitneler bizi aldatmak, rabbin bizi her an izlediği ve imtahan ettiği gerçeğini maskelemek için fitneler vardır.. ne yazıkki o fitnelere bende kanıyorum, rabbim affetsin, ama sonra neler oluyor?
2 şey oluyor
-ya rabbim bizi bırakıyor ve sapıklıkların yoluna düşüyor şeytanın adımlarını izliyoruz.
-ya da rabbim bizi belalandırıyor da tekrar iyilerin, sadıkların yoluna koyuyor

Münâfikûn 9
Ey iman edenler! Mallarınız ve çocuklarınız sizi Allah'ı anmaktan alıkoymasın. Kim bunu yaparsa işte onlar ziyana uğrayanlardır.

Cin 17
Bu hususta kendilerini denememiz için , Kim Rabbinin zikrinden yüz çevirirse, (Rabbin) onu gitgide artan çetin bir azaba uğratır.

tabi bu belalar da her kula değil; o'nun dilediklerine

Kehf 28
Sabah akşam Rablerine, O'nun rızasını dileyerek dua edenlerle birlikte candan sebat et. Dünya hayatının süsünü isteyerek gözlerini onlardan çevirme. Kalbini bizi anmaktan gafil kıldığımız, kötü arzularına uymuş ve işi gücü aşırılık olan kimseye boyun eğme.

Enbiyâ 42
De ki: Allah'a karşı sizi gece gündüz kim koruyacak? Buna rağmen onlar Rablerini anmaktan yüz çevirirler.

Zümer 22
Allah kimin gönlünü İslam'a açmışsa o, Rabbinden bir nur üzerinde değil midir? Allah'ı anmak hususunda kalpleri katılaşmış olanlara yazıklar olsun! İşte bunlar apaçık bir sapıklık içindedirler.

Necm 29
Onun için sen bizi anmaktan yüz çeviren ve dünya hayatından başka bir şey istemeyen kimselere yüz verme.

Necm 61
Ve siz gaflet içinde oyalanmaktasınız!

ama diğer yola, nimet verilenlerin yoluna gidenler ise bir takım belalardan sonra rabbin izniyle uyanabiliyorlar.

Ra’d 28
Bunlar, iman edenler ve gönülleri Allah'ın zikriyle sükunete erenlerdir. Bilesiniz ki, kalpler ancak Allah'ı anmakla huzur bulur.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 8 Kisi:
40tr40 (19. February 2013), aşık74 (25. December 2010), Barış (28. December 2010), dost1 (26. December 2010), mesud (15. June 2014), Miralay (26. December 2010), TEBYİN (26. December 2010), yeşil (7. November 2011)