Konu: Tevbe Suresi
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28. April 2012, 01:24 PM   #17
Hasan Akçay
Uzman Üye

Tesekkür: 0
155 Mesajina 223 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
Hasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud of

Merhaba.

"Mescidil Harâm"la ilgili baska iddialar da var. Örnegin, kendisi burada olmadigi icin adini vermiyeyim, Arapca bilgisi Türkcesinden daha iyi olan bir kardesimiz "Mescidil Harâm, mescid degil Mekke kentinin kendisidir," diyordu. Simdi görüyorum ki hayal gücü o kardesimizin hayal gücünden daha yaman olanlar varmis.

O kardesimiz daha bir sürü iddia öne sürüyordu.

Örnegin SALÂT Kur'an dersidir, diyordu; HAC dinî konferanstir, ORUC Bakara 185'in ilk muhataplarina verilmis olan bir seminer olup orada baslamis, orada bitmistir.

Kisacasi Islamda ibadet mibadet yoktur; namaz yoktur, hac yoktur, oruc yoktur...

Bu iddialar yalnizca birer kurgu. Hani ucuk kacik denir ya, aynen öyle. Kur'an ayetlerini kanit göstererek anlatmaya calistim. Örnegin Nisâ 101-103'teki salâtin cephede ikame edildigine dikkat cekerek "Cephe can pazaridir; orada can alinir, can verilir; ne Kurân dersi ne baska bir ders hicbir ders verilemez," demek zorunda kaldim.

Asker kökenli oldugumu biliyordu. Askerlikle ilgili bir gercegi ortaya koyarsam inanir diye düsündüm. Ama o kardesimiz gitti iste baska bir kardesimiz geldi. Degmezmis. En iyisi "Herkes kendi yoluna!" demek.

Sevgi ile,
Hasan Akcay

Konu Hasan Akçay tarafından (29. April 2012 Saat 01:52 AM ) değiştirilmiştir.
Hasan Akçay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla