Tekil Mesaj gösterimi
Alt 6. September 2012, 02:56 PM   #28
nacikocak
Katılımcı Üye

Tesekkür: 5
17 Mesajina 19 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
nacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud of
Talking

Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Naci Koçak.

Demişsiniz ki:demekki bizim için 6 olan imanın şartı size 3 olarak kalbinize.....

Şu 6 şart nelerdir?

Saygılarımla.
Galip Yetkin.
şart aslında birdir allah'a inanmak ve emirlerine uymak ancak allah'ın emirleri yerine getirmek için onların gerektirdiği diğer emirleri vardır örneğin namaz kılmak allah'ın emridir ve namaz kılmak için abdest almakta allah'ın emridir aynı bu şekilde allah'a inanıp emirlerine uymamız içn onun peygamberlerine meleklerine kitaplarına ahiret gününe ve hayır ve şerrin yalnızca allah'tan olduğuna inamamız gerekir

bu anlamda sizde bunların hangilerine inanıyor ve yerine getiriyorsunuz mesela diğer arkadaşınız benden bahsederken ehli sünnet diye bahsetmiş evet ben ehli sünnetim kitap ehliyim islam ehliyim peki siz neyin ehlisiniz allah'ın başka emirleri veya kuran'ı kerimden ve peygamber efendimizden sonra gönderdiği başka kitap başka peygambermi varda bizim haberimizmi yok lütfen başka şeyler yazmak veya konuyu değiştirmek yerine inandığınız şeyleri aşağıdaki sırasıyla yazarsanız sevinirim yanlış anlamayın bu soruları bana siz ehli sünnet diyerek kendinizi ayırdığınız için soruyorum

sizi kim yarattı
dininiz nedir
uyduğunuz bir kitap varmı varsa hangisi
peygamberiniz kimdir
namaz kılarmısınız kılıyorsanız kime uyarsınız
öldükten sonra nereye gidip kime hesap vereceksiniz
nacikocak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla