Tekil Mesaj gösterimi
Alt 1. May 2010, 08:54 AM   #14
Miralay
Uzman Üye

Tesekkür: 4.080
276 Mesajina 635 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
Miralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud of

selamünaleyküm kardeşlerim

ben aranıza bugün katılmakla müşerref oldum.
Benim de kendi düşüncem şu ki; Canab-ı Allah Kur'an- Kerim'de, o kadar önem verdiği salat konusunda uzun uzadıya rekat sayısını vermemişse, demek ki bunun sayısını ve süresini bizim insiyatifimize bırakmıştır. Sen yeter ki huşu, hudu üzerine salat eyle de; 1 rekat mi eylersin, 100 rekat mi eylersin o sana kalmış. Yeter ki samimi ol.
Ben salat eylerken içimden, "acaba 3 mü kıldım, 4 mü kıldım. yok yok neyse sehiv secdesi edeyim" diye düşünürsem huşu bunun neresinde kalır.
Bir de rabbimizin yüce kitabında bizden istediklerine bakarsak şunu tesbit edebiliriz.
1-Rabbini tanı,iman et ve ona asla şirk koşma.
2-Gaybe ve kur'an da bildirilenlere kayıtsız şartsız iman et.
3-Önemli bir konuya geliyorum:"Yeryüzünde bozgunculuk,fesat çıkarma!!!"
Ben bu konuyu biraz açarsam; salattan maksat bence yeryüzünü ifsad etmek değil, mamur etmek; insanların arasını bulmak; her zaman hayır üzerinde olmaktır.
Miralay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Miralay Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
aşık74 (2. May 2010), Barış (1. May 2010), hiiic (1. May 2010), kamer (3. May 2010)