Tekil Mesaj gösterimi
Alt 3. October 2011, 09:36 AM   #6
gerçek hanif
Uzman Üye

Tesekkür: 145
77 Mesajina 151 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
gerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud of

Alıntı:
müslümanlardan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İnsan şüphe ettiğine İMAN etmez,iman etmedimide amelde etmez veya iman edenlerle olunca onlar gibi olur,onlardan uzaklaşıncada tek kalınca veya aynı olduğu fikirdeki insanlarla birlikte oldumu BEN İMAN ETMİYORUM O BEYİNSİZLER GİBİ DER VE ONLARLAA ALAY VEYA MENFAAT İÇİN GÖRÜŞÜYORUM DER...

Kuranda şüpheye, İMAN EDEN İÇİN yer yoktur...ŞÜPHESİZ ile ilgili yüzlerce ayet bula bilir her yönelen ..
şüphede Allah'tan değilmi kardeş.Laf olsun diye ,sırf şüphe edelim diyemi şüphe ediyoruz zannediyorsun.insan okudukça ufku açılıyor,yeni şeyler öğreniyor,ister istemez felsefeye kayıyor.senin dediğin gibi olmak için sokaktaki sıradan bir insan gibi olup,gözlerini herşeye kapatıp (Afedersiniz sözüm meclisten dışarı ) at gözlüğü ile dünyaya bakmak lazım.Bir tarikatın yada cemaatin mensubu olup onların okuduklarından başkasını okumamak onlar gibi sorgusuz sualsiz iman etmek gerekir.zaten başta öyle değilmiydik çoğumuz.Ben tarikatta iken aklımda şüphe olmazdı.ne zaman gözümü açtım sağa sola baktım kurcaladım ozaman şüphe duymaya başladım.Bu zamana kadar inandıklarımın din olmadığını sorgulamaya başladım.şimdi ardı arkası gelmiyor.
gerçek hanif isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla