Tekil Mesaj gösterimi
Alt 6. February 2014, 02:35 PM   #27
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Selamun aleyküm,

Bir kardeşimiz, imansızlarla mücadele etmek için kendi mantığıyla kabul ettiği bir metni kullanmış ve ayrıca buraya üye olarak bizlerin de görüş ve faydasına sunarak eleştirileri de bekleyeceğini belirtmiştir.

Ancak, sadece yazıdaki argümanlarla iddialarını doğrulamaya çalışması bana göre yeterli değilse de kardeşimizin yazısındaki mantık yürütme, düşünme gayretini görüyor ve bu bakımdan kendisini tebrik ediyorum.

Kardeşimizin yazısındaki hususlara ve kur'anı hem Allah kelamı kabul ederken, hem de bunun tek başına yeter olduğunu atlayarak, nesh hadisi gibi, tırmizi vb. hadis derleyicilerine referans vermesi hususundaki yanlışlarına sonra değinebilecek olsam da öncelikle bu forumda çok önemli bulduğum bir yanlışa değinmek istiyorum.

Burada, bazı eski kardeşlerimizin yeni üye olan kardeşlerimize ayar çekmeye çalışan yazılarına tanık oluyorum. Bu bizzat benimde yaşadığım ve o zamanda tepki gösterdiğim bir konu olup, bu yanlış sanki khaos kardeşime de sirayet etmiş gibi geldiğinden bu kardeşimin bu hususta dikkatini çekmek isterim.

Buraya yazan kardeşlerimizin yazısı, bize yanlış gelmesi halinde onların yazılarından alıntılarla yanlışlarını ortaya koymaya ve doğrularını yazmaya çalışmak yeterli olmalıdır. Şahsi çekişmelere, hakkında kesin bilgi olmayan şeyler üzerinde kısır tartışmalara girmek, dillendirmek olmamalıdır.

Kardeşlerime görüşlerini sunmalarını, kişisel çekişmeye girmemelerini bir kez daha dileyerek, yazarların sonraki yazılarındaki bir kaç husus hakkında rabbim izin verirse ben de görüş ve sorularımı yazmaya çalışacağım.

Saygılarımla...
aorskaya

Not: Ateist gibi imansızlarla yazışmalar için yeni gelen kardeşim üzerinden kısa bir açıklama:

Ateist ve bunların içinde de önce müslümanken (!)sonradan ateist olanlara ise Allah, din, peygamber veya kitap kabul ettirmeye çalışmanın boşa uğraş olacağını, ama onlara yazdıklarını gören kandırılmaya müsait müslümanlara bir bakış açısı sağlayacağını bilmek gerekir.

Dolayısıyla, bu kardeşimize yeri gelmişken ateistlere değil, onların kandırmaya çalıştıklarına hitaben yazılarını yazmasını önermek isterim.

Konu aorskaya tarafından (6. February 2014 Saat 02:38 PM ) değiştirilmiştir.
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla