Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12. January 2013, 06:40 PM   #1
sevginur
Uzman Üye

sevginur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 477
198 Mesajina 386 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
sevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud of
Standart Kura'n Rızık Değilmi..

Selamun aleykum Değerli kardeşlerim...

Bizler geçimimizi çeşitli vesilerle çalışarak topraktan sudan saymakla bitmeyen rızıklar yegane sahibi Allah ındır..Rızık deyince ekonomik rızık insanın aklına geliyor.
Komşumla iştişare ederken rızık konusunu konuştuk.Bir lokma ekmek için koşturuyoruz eşlerimiz gecesini gündüzüne katıyor... rızık peşinde meşakkat içindeler.Aslında kainatta her şey hazır. Her şeyi yerli yerinde güzel yapan Rabbim tohumu toprağı yağmuru rızık için gerekli ortamı sunmuş.insan bunları bir araya getiren kişi, kurum,..vs vesilerle muhteşem bişey düşünürsek.. köylü ekiyor biçiyor meyvecisi alıyor elden ele ocağımıza kadar geliyor.diğer giyinme ısınma ihtiyaclarıda öyle

Gerçekten senin Rabbin, kullarından dilediği için rızkı genişletir ve daraltır. Şüphesiz ki O, kullarından gerçekten haberdardır, hakkıyla görendir.isra 30

Allah, sizi yaratan, sonra size rızık veren, sonra sizi öldüren ve sizi diriltendir. Hiç sizin ortak koştuklarınızdan, bunlardan birini yapacak kimse var mı? Allah, onların ortak koştuklarından münezzeh ve çok yücedir. rum 40.

Peki biz yeme içme kısaca rızık için bu kadar uğraştığımız peki kuran bizim için rızık değilmi yani aklımızın şuurumuzun vicdanımızın rızkı değilmi..
BU RIZIK NASIL KAZANILIR SORUSU AKLIMA GELDİ

Allah, sana bu kitabı indirendir. Bu kitaptan bir kısmı yasa içeren âyetlerdir ki bunlar, kitabın anasıdır. Diğerleri de benzeşen anlamlılardır. Amma, durum bu iken, kalplerinde kaypaklık/tutarsızlık olan kimseler, insanları dinden çıkarmak, ortak koşmaya sürüklemek ve onun anlamlarından en uygununun tesbitine yeltenmek için hemen ondan benzeşen anlamlı olanlarının peşine düşerler. Hâlbuki onun anlamlarından en uygun olanının tesbitini ancak Allah ve –“Biz buna inandık, hepsi Rabbimiz katındandır. Rabbimiz! Bize kılavuzluk ettikten sonra kalplerimizi çevirme! Bize Kendi nezdinden rahmet lütfet! Şüphesiz Sen, bol bol lütfedenin ta kendisisin. Rabbimiz! Şüphesiz Sen, insanları, kendisinde hiçbir şüphe olmayan gün için toplayansın. Şüphesiz Allah, verdiği sözden dönmez” diyen– o bilgide uzman olanlar bilirler. Ve sadece kavrama yetenekleri olanlar öğüt alırlar.Al-i imran 7,9

“Ya Muhammed Cebrail sana Kur’ân’ı bildirirken, aceleyle dilini harekete geçirme. Onu toparlamak ve okutmak bizim işimizdir.

Biz okuduğumuzda onun okunuşunu takip et. Sonra onu açıklamak da bizim işimizdir.” Kıyamet 16-19

Hanifler. ailesinde paylaşım yapan,benim gibi öğrenme gayretinde olan kardeşlerime sevgi ve saygılarımla selamlarımı sunuyorum..
Ve ben asla sizin taptıklarınıza tapacak değilim/ Ben asla sizin yapmış olduğunuz ibâdeti yapıcı değilim. Siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz/ Siz de benim yapmakta olduğum ibâdeti yapıcı değilsiniz.
Sizin dininiz sadece sizin için, benim dinim de sadece benim içindir.”
Kâfirûn Sûresi

Konu sevginur tarafından (12. January 2013 Saat 06:42 PM ) değiştirilmiştir.
sevginur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
sevginur Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (13. January 2013)