Konu: İnfak
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 2. September 2011, 12:04 PM   #26
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Alıntı:
..Bakara 177 de geçen "dilenenlere" sevdiği maldan harcamak kavramı acaba gerçekten ülkemizde veya günümüzde gerçekçi mi?Dilenmenin o kadar çeşitli yöntemi geliştirildi ki günümüzde..Bireyselden kurumsala hırsızlığa yeni bir kılıf giydiren dilencilere, heryerde rastlamak mümkünken nasıl bu sorumluluğumu yerine getireceğim ben? Maalesef insanlar hiçbirşeyi masum bırakamıyorlar sözkonusu para olunca..
Bu sorunuzun cevabını vicdanen verebilirsiniz, zaten vermişsiniz... Dilenciliği huy ve meslek edinenlere değil ama gerçekten ihtiyaç içinde olanlara.

Bakara 273
(Yapacağınız hayırlar,) kendilerini Allah yoluna adamış, bu sebeple yeryüzünde kazanç için dolaşamayan fakirler için olsun. Bilmeyen kimseler, iffetlerinden dolayı onları zengin zanneder. Sen onları simalarından tanırsın. Çünkü onlar yüzsüzlük ederek istemezler. Yaptığınız her hayrı muhakkak Allah bilir.

Zaten bu amaçla Fakir Fukara Fonları kurulmuş, Öğrencilere Burs ve Kredi verecek Kurumlar ve Hastalar için Sosyal güvenlik Kurumları kurulmuştur. Hepsi MESCİTTİR. Hepsine yapacağınız yardım ve hizmet SALATTIR. Yani bu kurumların ayakta kalmasını (Salatın dimdik ayakta tutulmasını/ Namazın doğdoğru kılınmasını) sağlayacak vergiyi vermeniz de Salat uğrunda yaptığınız harcamadır. Siz verginizi veriyorsunuz, bırakın vergi kaçıranlar düşünsün başlarına gelecek olanı... Heleki bu mescitleri tehrif eden, onları aakta tutan gelirleri çalan yada yok edenler yok mu? İşte gerçekten yanan ateşli gezegen cehennemin sürekli azabı onlara yeter...

Vergilerinizi zaten vererek bu kurumları maddi olarak destekliyorsunuz. Ayrıca;
Örneğin KAN infak ediyor musunuz? bir müslümanın düzenli olarak kan infak etmesi gerekli. Hastane kapısında bir yakını için KAN dilenen binlerce insan var...
Bu amaçla kurulan tek resmi mescit KIZILAY KAN BAĞIŞ merkezlerinde düzenli olarak Salatınızı ikame edebilirsiniz.
Sizden tamamen infak etmeniz istenmiyor, elinizdekileri dağıtmanız istenmiyor,,, sizden istenen cimrilik etmemeniz, eğer imkanınız varsa verginizi vermeniz, daha imkanınız varsa isteyenlere, ihtiyaç sahiplerine yardım etmeniz, keza bireysel olarak değil, yardım kurumları aracılığıyla dolaylı yardım etmeniz emrediliyor. Çünkü siz kimsesiz bir çocuğu, yetimi alıp evinizde yetiştirmeniz pek mümkün değil. Ama Kimsesiz çocuklar yurduna yapılan nice küçük bağışlar sel olup o yetimlerin (Kutsal emanetlerin) ihtiyaçlarını gideriyor... Yine bir fakiri evinizde doyuramayabilirsiniz çünkü tanımadığınız birisine evinizde barınma talep edemezsiniz, ama onların barınmasını sağlayan mescitlere destek yapabilirsiniz. Zaten Allahın emrettiği Cemaat ile mescitlerde, toplumun zekatları ile salatın ikame edilmesi... yapacağınız her ayrı harcama ve hizmet karşılığı Allah sizlere mutlaka daha güzelini verecek. Ahiret yurdu gerçek yurttur, bu dünyanın zevki neşesi geçici...

örnekler uzar gider. Ahireti hedeflemiş insan için ufacık yardımların birikip ihtiyaç sahiplerine sel olduğu mescitlerimiz var ve bunlar sayesinde Allahın affını umut ediyoruz.
*Ancak şu anki hükümetin bulunduğu hiçbir kuruma güvenmiyorum. Kızılay bile şu anda tehlikede çünkü bu adamlar şuana kadar görmediğim derecede dehşet bir şekilde haram yemeyi adet edinmiş. Bağışları bile hiç vicdanları sıszlamadan alıp kendi çıkarlarına kullanırlar. Deniz Fenerini sömüren hırsızların hiç bir mescidine güvenmem,, herşeyin cılkını çıkardılar memlekette, her mescitin değeri azaldı ama hristian papazları ile tekke şeyhlerinin değeri arttı. Bunlar Kuranda bize bildirilen grup, o münafık grubu... Korkmadan Allahı siyasetlerine alet edenler, yoksulun hakkını çalanlar bide utanmadan ülkenin saygınlığını, saygın kurumlarını mahvettiler. Yazıkları olsun diyorum, Mahşer günü hiçbir şefaatin olmadığı o gün haklarında hüküm Allah tarfından verilecektir. Papazlarında, rahiplerinde, şeyhlerin hocaların da hükmü kararı bağlanacak...

EDİT.... Bu kısım biraz siyasete girdi editledim sildim.
Dinime siyaset sokunca rahatsız hissediyorum. Ben onlar gibi olmak istemem...
Vatikan aynen devam etsin, Mahşer günü göreceğim ben o vatikan papazlarının yöneticilerini de yönetilenlerini de...

Konu hiiic tarafından (2. September 2011 Saat 12:31 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: Dinime siyaset sokunca rahatsız hissediyorum
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
nerdogan (3. September 2011)