Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14. November 2012, 01:29 AM   #20
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 481
200 Mesajina 303 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

Alıntı:
aorskaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Dualarla ilgili söylediklerin tamam.

Ama sadece "kuran okumak" dediğinden, oruç, haç, infak, ceza vb. gözetmeden, uygulamalara ilişkin hükümleri içeren ayetleri de namazında okuduğunu anlıyorum.

Yine de, yazında bunu belirtmediğin için bu benim çıkarımım.

Ben, kurandan okuyunuz emrini, namaz ve diğer uygulamaları anlatan, nasıl yapılması gerektiğini açıklayan ayetler dışında, okuma yani söyleme dışında başka bir eylem gerektirmeyen hamd ve dua ayetleri olarak anlıyor ve kuranda şablon olarak verilen bunları okuyorum.

Burada, onların namazda neden okunmaması gerektiğine ilişkin yeni bir tartışma açmayacağım.

Teşekkür ederim.

selamlarımla,
aorskaya
Salat emri, eğitim ve öğretimi kapsıyorsa namazda kuranın tümü okunabilir. Dua'da nebilerin duaları ile yapılabilir.
Neticede Kuran, Allah katından insanlığa indirilmiş bir ders ve bizim de olabildiğince çok ders almamız gerekiyor.
bartsimpson isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
bartsimpson Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
hiiic (14. November 2012), khaos (14. November 2012), pramid (14. November 2012)