Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13. November 2012, 11:10 AM   #14
pramid
Uzman Üye

Tesekkür: 191
507 Mesajina 1.128 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
pramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud of

Alıntı:
Piramid, polemik olsun diye yada komplo amaçlı sormadığımı artık anla kardeşim yahu... Böyle şeyler yaparak, hem kendimi, hemde bir kardeşimi zora sokmakla kazanmak yerine kaybedeceğimi bildiğimden bunları yapmayacağımı kabul et...

1- Sana; kuran olmadan da okuyabileceğini düşünen birisi olarak, neden kuran elinde namaz kılıyor acaba diye düşünerek sorduğumu kabul edip, aklına kötü şeyler getirmeden cevaplasan olmazmıydı kardeşim...

2- Rüku ve secde yada otururken de kuran okuyup okumadığını bilmek, ve söylersen sebebini anlamak için bir yere bırakıp bırakmadığını sördum.

Kardeşim, geçmişte müslümana yakışmayan davranışların tarafları olduk, artık bu hatayı görüp düzelterek, samimi olarak anlama amacıyla sormamız gerektiğini ve sonuçlarından sorumlu olduğumuzu kabul edelim.
Bu benim kendimce yaptığım bir şey. Kimseye yapın demem. Ama rabbim beni bu şekilde eğitmekte. İnanın müthiş şeyler katıyor bana. Kuranı ezberlettiriyor aynı zamanda.

Ben türkçesi ile kelime kelime okuyorum.

Secde de iken onu yere koyuyorum.

Kuran el ile yazılmış bir husus. Kuran da putlaştırılıp ona saygı duyulabilinir değil mi?

Asılı olan kuran üç kere öpülen kuran.

Ben kuranı okuyarak yıpratmayı yeğliyorum.
pramid isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla