Tekil Mesaj gösterimi
Alt 6. February 2013, 04:51 PM   #4
40tr40
Uzman Üye

40tr40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 406
80 Mesajina 206 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
40tr40 has much to be proud of40tr40 has much to be proud of40tr40 has much to be proud of40tr40 has much to be proud of40tr40 has much to be proud of40tr40 has much to be proud of40tr40 has much to be proud of40tr40 has much to be proud of

Merdem:_Bugünün milyonerlerine sorsak, utanmadan diyebilirlerki: "Ben de Süleyman peygamber (a.s) gibi mal ve mülk duasinda bulundum, cok mu görüyorsunuz".

Iste böyle ne yazik ki halen ders almayanlar ve hep kendine yontanlar var.
O kadar haklısın ki merdem kardeşim. Herkes kendi işine geldiği gibi bir din uydurmuş ve bununla insanları ve haşa Allah'ı kandırmaya çalışıyor. Taraftar toplamaya ve dünyevi güç elde etme gayretiyle çabalıyor.
Mezhepleri de kitabına uydurmuşlar. Menfaatine gelen iş mezhebine uymuyor mu? Kolayı var efendi! Hoop geç başka bir mezhebe (idareten) işini hallet, kitabına uydur, geri dön eski mezhebine. Bu kadar basit.
Mevla'nın o nezih "İslamını" ne hale getrmişler. Oyuncağa çevirmişler. Yani hani bizim buralarda (sizin oralarda da vardır )bir söz vardır ya:" Herkes kendine müslüman" diye bizim gelenekçiler aynen öyle kardeşim.
Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama meşhur Yusuf İslam'ın (Nam-ı Diger Cat Stevens) şu sözleri günümüz müslümanlarının durumunu çok iyi gözler önüne seriyor:" İyi ki önce Kur'an'la tanışmışım. Eğer önce müslümanlarla tanışsam İslam'ı seçmeyebilirdim."
Sizleri seviyor ve Allah'a emanet ediyorum Hanif kardeşlerim.
أَسْلَمْتُ لِرَبِّ الْعَالَمِي
Eslemtu li rabbil âlemîn
Ben, âlemlerin Rabbine teslim oldum.
40tr40 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
40tr40 Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
dost1 (7. February 2013), merdem (7. February 2013)