Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10. February 2011, 10:56 PM   #11
Korkut
Yeni Üye

Korkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 5
23 Mesajina 52 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
Korkut has much to be proud ofKorkut has much to be proud ofKorkut has much to be proud ofKorkut has much to be proud ofKorkut has much to be proud ofKorkut has much to be proud ofKorkut has much to be proud ofKorkut has much to be proud of

11. Idda
Siz Peygamberi inkar edip bir sonraki amaciniz Kurani Inkar etmek!

Cevap:
Kuranda Peygamberlerin tarihinde de belirtildigi gibi, Insanlar var ki, sözleri cevirirler, ya da hic söylenilmemis bir sözü birine atfetmeye calisirlar. Bununla, asil konudan saptirmak, gercegi saklamak, düsünmeyen topluluk arasinda korku sacip, birtakim insanlari karalamaya ve bunlara düsmanlik elbisesini giydirmeye calismaktir.
Kurandan örnek olarak Firaunu verebiliriz:

7:104 Musa dedi ki: 'Ey Firavun, gerçekten, ben alemlerin Rabbinden (gönderilme) bir elçiyim.'
7:105 'Benim üzerimdeki yükümlülük, Allah'a karşı ancak gerçeği söylemektir. Rabbinizden size apaçık bir belge ile geldim. Artık İsrailoğullarını benimle gönder.'
7:106 (Firavun) Dedi ki: 'Eğer gerçekten bir ayet getirmişsen ve doğru söylüyrsan, bu durumda onu getir (bakalım).'
7:107 Böylelikle (Musa) asasını fırlatınca, anında apaçık bir ejderha oluverdi.
7:108 (Bir de) Elini sıyırdı, o da anında bakanlara bembeyaz (görünüverdi).
7:109 Firavun kavminin önde gelenleri dediler ki: 'Bu gerçekten bilgin bir büyücüdür.';
7:110 'Sizi topraklarınızdan sürüp-çıkarmak istiyor. Bu duruma ne buyuruyorsunuz?'

Musa hicbir zaman birilerini topraklarindan cikarma istegi duymadig halde, ve hicbir zaman bunu agzina bile almadig halde, Firaun hakikatten saptirmak ve Musayi halkina düsman mis gibi göstermek icin uydurdugu bir iftiradir!

Yukardaki „Siz Peygamberi inkar edip bir sonraki amaciniz Kurani Inkar etmek!“ idda si da ayni katagoridendir!
Korkut isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Korkut Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
aşık74 (12. February 2011), yeşil (16. January 2012)