Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14. September 2012, 09:44 PM   #24
galipyetkin
Uzman Üye

Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of

Sayın Fers.

Ayetleri tebliğ edildiği anda hitab ettiği kavmin bireyleri gibi yorumlarsak 2010'lu yıllarda 600'lü yılları yaşayan (etrafınıza bakın) içi geçmiş hıyar turşuna benzeriz.

Olayın, çevresinde yedi kere dolanıldığında saçtığı sihirle insanı yeni doğmuş gibi günahsızlaştıran bir Kâbe düşüncesi olmadığının, Kur'an'ın olunmasını istediğinin, eşitlikçi bir sistem için ideal insan kavramına uygun yaşanılan kollektivist bir ekonomik ve sosyal yaşamı anlatan ''mescidi'l haram''ın olduğunun iyice anlaşılması gerekmektedir.

Diyorsunuz ki bu bir yorum. Evet herkesin yapması gerektiği gibi bir yorum.
Evet bu günkü hayata ekonomik ve sosyal yaşam bakımından eşitlikçi ve insan haklarına uygun, toplumcu bir tecdit gerekiyor, Ben kendi yönümden onu yapıyorum ve başkalarından da bu yönde, vahye uygun, dayatmadan, ortaya bir şeyler-tefekkürlerinin ürünlerini- koymasını bekliyorum ki bunlar arasından yeni düşünceler üreterek en iyisine ulaşalım ve bunu hayatımıza uygulayarak 600'lü yıllardan sıyrılıp da 2000'li yılların ekonomik ve sosyal yönden eşitlikçi ve insan haklarına dayalı ideal hayatı yaşayalım, ona uygun yönetici seçelim ki borçlu kalıp da cehenneme yollanmayalım.

Evet. Bakara-196 ayeti iyice açıklığa kavuşturulmalı, bunun için de iyi bir Arapça lûgatan bu ayette geçen her kelime, diyalektik bir analize tabi tutulmalıdır.

Bu yönde Sayın Hasan Akçay yenilikçi bir adım atacaktı ki adama daha fırsat vermeden çullandık, küstürdük.

Saygılarımla
Galip Yetkin.

Konu galipyetkin tarafından (15. September 2012 Saat 04:48 PM ) değiştirilmiştir.
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla