Tekil Mesaj gösterimi
Alt 7. June 2013, 04:29 AM   #7
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
bartsimpson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben "(la ilahe) ilahlar yoktur" "(illallah) Allah vardır" diye biliyorum. arapçam iyi değil ama tam tercümesi bu ise onun üzerinden de konuşalım.

Dedigin dogru Bart Kardesim, ilahlar yoktur "Allah vardir".

Bunu anlamak baska bir sey uygulamak ise baska bir seydir. Cünkü insanoglu bilerek yada bilmeyerek ilahlara sahip olurlar.

Her hangi bir ideolijiye sarilmak, para hirsi, yönetme hirsi, sefaatte araci koymak, mevki hirsi, birisine duyulan asiri sevgi (cocuk, bir önemli (!) sahis, kadin, erkek...), görünen görünmez bir seylerden medet ummak.....

Tüm bunlardan vazgecemiyor ademoglu.

Yüce Allah'in yaninda hic birseyi, hicbir kimseyi yüce görmeyecek, ululamiyacaksin.

Hangimiz yapabiliyoruz bunlari?

Bir insan dedigim dedik caldigim düdük dedigi an dahi bir seyleri ilah edinmis oluyor, kimseyi kaale almiyor.

Alcak gönüllü, yardimsever, güleryüzlü, anlayisli, barissever, affedici, aza kanaat getiren, tatlidilli, adaletli, merhametli.... olabiliyormuyuz ayirim yapmadan? Koskocaman bir IIIHHH.

Bir BOSS takimiyla, 4 yada 2 tekerlekli birseylerle, yaninda kukla gibi gezdirdiginle, asiri bir sekilde düzenlenmis bir yemek masasiyla, bir Maritius tatiliyle, 25 bin TL kolsaatiyle, ipek bir türbanla, pahali bir tesbih ve seccade ile, iki lafi baskasinda daha düzgün bir araya getirebilmenin verdigi sarhosluk ile, komsunun yanina daha büyük bir ev kondurmak ile, aynaya baktiginda kendini begenmek ile..... say saybildigin kadar Kardesim.

Kibir yedi bitirdi bizleri. Kime karsi kibir atiyoruz? Biz kimiz?

Adem'in daha fazlasina sahip olma hirsiyla baslamasi halen devam ediyor icimizde.

Adem peygamberin ogullariyla basladi rekabet, halen devam ediyor.

Gemisine bizleri davet eden Nuh'lara hayir diyoruz tüm kuvvetimizle.

Ne verirsen sana daha fazlasi verilir sözüne karsilik, ne kisarsan yanina o kar kalir diyoruz.

Hiziplere ayrildik, hepimiz kendi hizibimizle övünüyoruz, karsimizdakini hakir görüyoruz.

Hepimizin geldigi yer ayni, hepimizin dönecegi yer ayni. Anlayamadik, anlamak istemedik. Hepimizin Yaradan'i ayni.

Ben sana yesillik sunuyorum diyene, olmaz ben cölü istiyorum dersek susuzluktan kavrulursak hic sikayette bulunmayalim. Seraplar bizlere yeterli geliyor.

Civciv ciktigi yumurtayi begenmezse olacagi o olur.

Göklerden yardim eli uzatacak bir kuvvete inananlar, damarlarinda dolasan alyuvar ve akyuvarlarin nasil, neden ve kim tarafindan hasil oldugunu bir düsünseler.....

ILAH yoktur ALLAH vardir cok güzel ifade etmissin Bart Kardesim.

Daha evvelki meallerde, Allah'tan baska tapilacak ilah yoktur diye meallendiriliyordu. Tapinma ibadet midir?

Selam ve dua ile.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
dost1 (7. June 2013), Miralay (7. June 2013)