Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19. November 2009, 09:51 AM   #35
Ali Rıza Borazan
Uzman Üye

Ali Rıza Borazan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 59
244 Mesajina 485 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 17
Ali Rıza Borazan will become famous soon enoughAli Rıza Borazan will become famous soon enough

Burada yazı yazan ve düşünen kardeşlerime söylüyorum. Aslında hepinizin şahsen tertemiz doğru bir anlayışın ortaya çıkarılması gayreti içerisinde olduğunuzu biliyorum. bu herşeyden önce doğru olan dinin yakalanmasının birinci şartıdır. İkinci şartı ise hangi konuda bir bilgi edinilecekse belgeler ışığında detaylı bir inceleme yapmaktır. üçüncü şık çelişkisiz bir anlayışı gerçekleştirmektir. Güçlü bir mantık ölçüsü içerisinde aklı kulanarak muhakeme edip doğru bir anlayışı yakalamaktır. İman edenler için Kuran Gerçekten yol gösterici olan bir kitaptır. Bu Kitabın da ne söylediğine değil ne söylemek istediğini yakalamak gerekmektedir. Onun İçin kuranın ne söylediğini yakalamak için bilmek uzmanlaşmak gerekiyor. İşte Kurandaki ayetlerden müteşabih olanları bu insanlar anlayabilir.
evet kuran açık anlaşılşır bir kitap ama anlamak isteyenlere anlaşılır bir kitap o konuda kendisini yoranlara açıktır. Yoksa herkes kuranı okuduğu zaman doğru anlayabilseydi Bu kadar kuran anşlayışında farklı yorumlar olmazdı. Okumak, düşünüp akletmek. ve doğru bir karara varmak. selam ve sevgşilerimi sunuyorum.
[email protected]
kuranianlamametodu.blogspot.com
Ali Rıza Borazan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla