Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15. February 2011, 08:18 AM   #10
Miralay
Uzman Üye

Tesekkür: 4.080
276 Mesajina 635 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
Miralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud of

Selam fedakaradam kardeşim.

Yazdıklarınızı okudukça sizin hadisler konusunda epeyce bilgili olduğunuz kanaatine vardım.

Benim acizane sizden bir sorum olacak; zira çok merak ettiğim ve hatta hadisleri kabul etme-me-me sebep olan bir konudur. Bu konuda beni ve merak eden kardeşlerimizi aydınlatırsanız şahsımı sevindirmiş olursunuz.

Sorum şu:

Allah'ın elçisi (Salat ve selam üzerine olsun) zamanında,O sağ ve hayatteyken yazılmış hadisleri ve siyeri nebevi'yi içeren bir kitap veya kitaplar mevcut mudur?
Malumu aliniz üzere;hadislerin Kur'anı açıklayıcı, hatta dinde hüküm koyucu olduğunu ve hadislere önem vermeyenlerin resule itaatsizlik ettiğini iddia ediyorsunuz. Dinde hüküm koyucu ve Kur'anı açıklayıcı etkisi açısından bu denli önemli olan hadis ve siyer kitapları mutlaka resulun sağlığında ciltler dolusu olması gerekmektedir. Öyle ya; o mübarek ahirete intikal ettikten sonra yazılanların ne önemi olabilir ki? Sağken uydurulmuş hadislere itiraz edebilme şansına sahiptir. Vefat ettikten sonra savunamaz ya da "bunları ben söylemedim" diyemez.

Asrı saadette yazılmış olan bu kitapların adını verirseniz;şahsım adına okumak ve incelemekten mutluluk duyacağım. Bu vesileyle hem Kur'anı daha iyi anlamış olacağım,hem de muamelatla ilgili daha çok bilgi sahibi olacağım.

Zira resulün vefatından yüzlerce yıl sonra,Arap bile olmayan;sahabeleri hiç görmemiş kişiler tarafından kaleme alınmış kitapların güven vermeyeceği malumu alinizdir.
Resulun zamanında kamera sistemi mevcut olmadığından dolayı; siyeri nebeviyi ve hadisleri en doğru ve güvenilir şekilde sahabei kiram yazmıştır. Özellikle Hz.Ebubekir, Ömer,Osman, Ali, Hadice,Ayişe,Fatıma,Hasan,Hüseyin (Allah onlardan razı olsun) gibi, hayattayken resulün yanından bir nebze olsun ayrılmamış değerli kişilerin elinden yazılmış siyer ve hadis kitaplarının değeri en kıymetli hazinelerden daha paha biçilmezdir.

İşte şahsım acizane bu değerli eserleri aramaktayım.

Eğer, "yok böyle bir eser,kütübü sitteyle idare edeceksin" derseniz. Kusura bakmayın. O zaman bana, resulün hayatını anlatacak en sağlam ve tek kaynak Kur'an olacaktır. Yani yine dönüp dolaşıp Kur'ana rücu edeceğiz demektir.
Selametle inşaAllah

Konu Miralay tarafından (15. February 2011 Saat 01:36 PM ) değiştirilmiştir.
Miralay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Miralay Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 7 Kisi:
ahmet karapınar (24. March 2016), Anonymous (17. February 2011), aşık74 (15. February 2011), Barış (15. February 2011), hiiic (15. February 2011), taylan (7. May 2014), yeşil (22. February 2012)