Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13. April 2015, 06:23 PM   #1
Saadettin Sipehsalar
Katılımcı Üye

Saadettin Sipehsalar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 5
18 Mesajina 19 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
Saadettin Sipehsalar has much to be proud ofSaadettin Sipehsalar has much to be proud ofSaadettin Sipehsalar has much to be proud ofSaadettin Sipehsalar has much to be proud ofSaadettin Sipehsalar has much to be proud ofSaadettin Sipehsalar has much to be proud ofSaadettin Sipehsalar has much to be proud ofSaadettin Sipehsalar has much to be proud of
Standart Masturbasyon üzerine düşünceler.

Esenlikler herkese,
Konunun başlığından da anlaşılacağı üzerine meselenin özü masturbasyon'dur. Bilhassa bluğua ermiş ve akıl baliğ olmuş genç erkeklerin, ve ziyadesi ile de evlilik yaşını doldurmuş fakat evlenememiş veya daha evlenmemiş insanlar en büyük problemenini cinsel ihtiras ve bunun doyumunu sağlamak için yapılan masturbasyon hakkında forumumuzun üyelerinin görüşlerini merak ediyorum.

Gelenekçi islami anlayışa göre mesturbasyon, elle doyum olarak adlandırılmakta ve günah sayılmaktadır. Eğer cinsel arzu duyan bekar erkek zinaya temayyül etmekte ise masturbasyon caiz sayılmaktadır. Fakat bu gelenkçi yorum dışında, Yasaşar Nuri Öztürk, Edip Yüksel vs gibi daha rasyonel ve modernist anlayışa sahip olan kişiler ise masturbasyonun günah olmadığını, bekar erkeklerin aşırı ihtiyac halinde yapabileceklerini öngörüyorlar. Bunun dışında masturbasyonun sık yapılması halinde sağlık problemleri oluşacağına da değiniyorlar.

Benim şahsi kanatime göre, cinsel arzu bir ihtiyac nticesinde hasıl oluyor, özellikle bekar erkeklerde meydana gelen şehveti arzuların dolgunluğa ulaşması nedeni ile büyük bir istek meydana getiriyor. Bu sitede bulunan erkek arkadaşlar bekarlık dönemlerinde bu durumu sıklıkla yaşamışlardır. Özellikle bu istek arttığı zaman insan mantıklı düşünemiyor, zekasını işletemiyor. Bu sebeple zihin bir tür işgal altında oluyor. Bana göre bu istek gayet normadir ve bu isteğin neticiesinde oluşan zihin işgalinin giderilmesi gerekmektedir. Açıkçası bekar müslüman bir erkek kafası bu şekilde işgal altında iken ne sağlılı düşünebilir, ne de kendini ibadetlerine ve rabbini tespihe verebilir. Müslüman bekar erkeğin kendini ibadetlerine ve rabbini tespihe verebilmesi için açıkçası bu cinsel tutkusunu masturbasyon ile giderip zihnini boşaltmaldırı. Uyku halinde iken gördüğümüz bu cinsi münasebetler bu sıkıntıyı büyük ölçüde gidermektedir; fakat bunun dışında da normal zamanlarda uyanık iken bu arzu pek ala ayaklanabiliyor. Bazan dış tesirler ile etkilenerek, bazan yediklerimizin verdiği aşırı protein ve enerji, bilhassa da belirli bir doygunluğa ulaşan ve içi sprem ile dolu olan yumurtalığın içindeki spremi dışarı atma ihtiyacı neticesinde bu istekler uyanıyor. Yukarıdada belirttiğin üzere benim kanaatim bu gibi durumlarda beker erkeğin pek sıklıkla ve sürekli olmamak kaydı ile çok zorda kaldığı zamanlarda masturbasyon yapması sakıncalı değildir. Açıkçası günah olduğunu da düşünmüyorum. Tabii bu benim şahsi kanaatimdir. Ve bu yorumum ne kadar islamidir ve kitaba uygundur bilimiyorum. Açıkçası bu konunun cahili sayılabilirim. Benim isteğim sitemizde bulunan değerli üyelerimizin de masturbasyon hakkındaki görüşlerini belirtmeleridir.

Esen olsun, Allah'ın selamı üzerine olsun.
Selam ve dua ile...
Saadettin Sipehsalar

Konu Saadettin Sipehsalar tarafından (14. April 2015 Saat 10:18 AM ) değiştirilmiştir.
Saadettin Sipehsalar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Saadettin Sipehsalar Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
bartsimpson (14. April 2015)