Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22. February 2016, 09:59 PM   #5
khaos
Uzman Üye

khaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 229
167 Mesajina 302 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
khaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud of

Alıntı:
kuman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Biride kalkıp ehli sünnetin saçma düşünce ve fetvaları hakkında bir şey yazabilir.
Ehli sünnet böyle ehli beyt böyle.
Bırakın bunları.
Neyi bırakalım?
Bu nasıl bir yaklaşım?
Bir şeyi sorgulayıp sorgulamama konusunda senden mi icazet alacağım?
Ehl-i sünnette tartışılsın Şia da. Mezheplerin bilmediğimiz bir kutsiyeti mi var?

Konunun başlığını nerede açımışım?
-Mezhepler!
Daha önce çeşitli mezheplerle ilgili görüşler yazılmış mı?
-Yazılmış!
Daha önce Ehl-i sünnete ait saçma düşünce ve fetvalar tartışılmış mı?
-Tartışılmış.
Konu başlığı altında o inanç grubuna ait olmayan düşünceler yada fikirler paylaşılmış mı??
-Hayır! Sadece Şiilik mezhebinin önemli kaynaklarından alıntı yapılmış. Fetvalar üzerinde oynama yapılmamış.

Buradaki insanların büyük bir bölümünde mezheplere karşı bir duruş var. Bende bunlardan biriyim. Kendime günaha, hataya veya suça meyilli insanoğlunu ve fikirlerini değil ''KUR'AN'' ı rehber olarak alıyorum. İnsan eliyle yazılmış yada söylenmiş her türlü düşünceyi de tartışırım. Hatta bu konu üzerinde artık yorumlarıyla beraber düşüncelerimi paylaşacağım. Senin bırakın bunları demen motivasyonumu kat be kat artırdı. Demek ki bir rahatsızlık yarattım. Mizaç olarak rahatsızlık vermeye de müsaitim. O zaman durmak yok yola devam.

Ehl-i sünnete ait saçma düşünce ve fetvalar söz konusu olduğunda sazan gibi atlayan arkadaşlardan bu konu ile ilgili müspet yada menfi herhangi bir yorum yapılmaması da dikkat çekici doğrusu.

Kur'an a inanan, hayatını Kur'an a göre yaşamaya çalıştığını söyleyen site sakinlerinden hiç kimsenin yukarıda önemli kaynaklarından alıntı yaptığım ki bazıları gerçekten mide bulandırıcı bazıları ise İslam ın ruhuna tamamen aykırı fetvalar konusunda ''gık'' sesini bile çıkarmamaları beni hayal kırıklığına uğrattı. Oysa söz konusu saçmalıklar Ehl-i sünnete ait olduğunda çoğunun ''Denizli horozu'' kesildiğini görmüşlüğüm de vardır.

Mesela Mushaf-ı Fatıma hiç kimsenin ilgisini çekmedi. Yada mehdi inancı. Veya Allah ın mutlu olduğunda Farsça konuşması. Onu geçtim hepimiz burada Kur' anı ı anlamaya çalışıyoruz. Şii da şimdi ki Kur’an kısaltıldığı gerçek Kur’an ın ise İmam Mehdi tarafından muhafaza edildiği inancı var. Bunu da yukarı da paylaştım. Bunlar içinde çıt ses çıkmadı.

Yok yok pardon bir çıt sesi çıktı...
-Bırakın bunlarıııı

Benim için mezheplerin hepsi bir. Şii yada Sünni. Alevi yada Vahhabi...

Hepsini tartışırım, hepsini eleştiririm. Bu inanışlar içinde Kur'an a, akla, mantığa, ahlaka, doğaya, bilime aykırı hangi düşünce varsa tartışırım da eleştiririm de

Konu khaos tarafından (23. February 2016 Saat 02:14 AM ) değiştirilmiştir.
khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
khaos Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
bartsimpson (22. March 2016), dost1 (23. February 2016)