Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16. October 2011, 11:40 AM   #3
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Kuran'ı okusalar da anlamıyorlar Galip hocam...
Kuranın adı kalmış dillerde, içinden özünden bahseden yok.. Meyvenin vitamini kabuğunda diyip içini atmak kabuğunu yemek gibidir bunların MUSHAF aşkı...

Dillerinde bir müslümanlık yaygarası ama özden haber veren yok...
Diyen yok ki;
-Kapitalizm fakiri yoksulu eziyor
-İşçi eziliyor, emekçi sürünüyor
-Adalet belli bir sermayenin üzerindekikelere işlemiyor, adalet sahip olduğun sermayeye endeksli olmuş
-Yabancı sermaye ülkeye sel baskını gibi giriyor, setler kaldırılmış, yerli sermaye boğuluyor..
v.s.

Din adamları anca boş boş konuşuyor... kötülüklerden insanları alıkoymuyor, Allahın emrettiği KIYAMI, zorbaya karşı cemaat halinde direnmeyi, karşı koymayı, sendikalaşmayı öğütlemiyor... tam tersine musibetlere karşı parça bölük milis ve kuvvetsiz hareketleri teşvik edip İnsanları tembbelliğie itiyor..

Mâide 63
Din adamları ve alimleri onları, günah olan sözleri söylemekten ve haram yemekten menetselerdi ya! İşledikleri (fiiller) ne kötüdür!

Açıkcası din "din adamları" yüzünden elden gidiyor...
Gerisinin yaptığı boş.. boş olmasaydı ABD ırakta tekkeyi basıp, şeyhleriyle müridlerine "ALLAH yardım et ALLA" çığlıkları arasında dayak atıp kollarını bacaklarını kırmazdı...
Bu zamana kadar taptıkları ALLAH onlara yardım etmedi, çünkü bu zamana kadar emredilen belirtilen ALLAH'A tapmadılar.. kendi zanlarına taptılar. Zanlarındaki ise yardım göndermedi.. Allahın yardımını uman duasına icabet etmesini dileyen varsa, önce onun davetine icabet etmesi, buyruğuna yönelmesi gerek..

Bakara 186
Kullarım sana, beni sorduğunda (söyle onlara): Ben çok yakınım. Bana dua ettiği vakit dua edenin dileğine karşılık veririm. O halde (kullarım da) benim davetime uysunlar ve bana inansınlar ki doğru yolu bulalar.

Şu videoyu mutlaka İZLEYİN; http://www.dailymotion.com/video/xjs...-ve-dyn-1_news

Yahudilerin tevrat vahyiyle tehtid ettiği Peygamber, muaviyenin ucununa musaf takılı mızrakları karşısındaki Ali, yobazların zan diniyle diline doladığı Atatürk gibiyiz. Onlar gibi yaşamayı Allah nasip etsin ama Onlar gibi ölmek de ayrı bir şehitlik ayrı bir erdemdir... Allah erdemli davrananları Nimetin sonsuz olacağı, hizmetin sınırsız ve eksiksiz olacağı o işlenmiş gezegende sonsuza kadar yaşatacak. Asıl kazanç da odur...

Konu hiiic tarafından (16. October 2011 Saat 12:01 PM ) değiştirilmiştir.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
dost1 (16. October 2011), galipyetkin (17. October 2011)