Tekil Mesaj gösterimi
Alt 8. June 2014, 02:08 PM   #19
ebumaruf
Katılımcı Üye

Tesekkür: 0
2 Mesajina 2 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
ebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud of

Alıntı:
Araştıran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Türk ve alman gençlerin İslama yada dine dönmeleri güzel şeyler.Tamam Allahı zikrediyorlar ve yaptıklarından tevbe ediyorlar,iyi ve güzel şeyler üretmeye karar veriyorlar bunların hepsi güzel şeylerde.Tüm bu olanları tasavvufa bağlamana şaşırdım.Çünkü aynı örneği herhangibir batı toplumunda evangelistlere,protestanlara,katoliklere atıyorum hinduizm inancına bağlasanda aşağı yukarı aynı şey olur.Yani demek istediğim herhangibir batı toplumundaki eroin kullanan yada kriminal suç işleyen gençler herhangibir papaz yada rahip tarafından ikna edilip o dinlere dönseler?Yaptıkları iş ne kadar doğru olur yolları yanlış olduktan sonra.Umarım derdimi anlatabilmişimdir.
Söylediğin gibi örnek olacağını hiç zannetmiyorumda var sayalım oldu.
İblis insanın yaptığı o kadar günahları bıraktırıp ancak müslüman ise küfre katacak bir yola sokar. Aksini şeytan istemezki.
Bu durumda Hristiyan genci zaten şirkte farzedelim iddia edildiği gibi Tasavvufta şirk olsun. O halde iblis neden insanların o kadar günahlarını terk ettirtmek için tasavvuf kapısına getirsin ki? Adam zaten şirkteydi zaten. Kaldıkı Almanların çoğu ateisttir.
Ben orda şahit olduğum o kadar şeyde şunu gözlemledim. Bu menzil diye tabir edilen Şeyhin dergahında kaç defa gördüm. Alman gençlerini polisler terapi için getiriyorlar.
Onlar tevbe alıyorlar. Ertesi günden itibaren İslamı kabul edip namaz kılmaya başlıyorlar. Bu bahsettiğim cemaat benim şeyhimin cemaatide değildir.
Yani övmeye kalksam kendi cemaatimi överim.
Şimdi müşrik olan bir hristiyan Alman yada ateist Almanın İslam dinine girip
idia edildiği gibi eksik bir inançda olsa namaz kılıp oruç tutmasını o kadar zinalar alkol eroin ve o kadar sapıklık dururken iblis böyle bir şeyi sence istermi?
Ancak şu olması gerek bu tasavvuf yolunun ateizimden daha lanet bir şey olması lazımki. İblis karlı çıksın bu işten.
Konu başlığıda şirk diye ya. Müşrik Ateistten daha kötü değildir. Zira ateist ALLAH a inanmaz.
Ben kaldıki senin misal verdiğin olabilir dediğin gibi bir şey ne duydum ne gördüm. Sadece şöyle bir örnekle karşılaştım. Sanırım Nijeryalıydı bir müşterim ile sohbet ederken bana sen müslümansın değilmi dedi bende evet dedim.
Bana şunu anlattı bende Müslümandım ama şimdi hristiyan oldum. Ben nedenini sordum.
Şu nu anlattı. İsa da ALLAH ın peygamberidir. Hristiyanlıkta hak dindir. Hristiyanlıkta Alkol serbest zinada o halde nasıl olsa hristiyanlarda cennete gidecekse bende daha rahat diye hristiyan oldum dedi.
Bir insanın hak dinden batıla geçişi ancak böyle olur zannediyorum.
Dediğim gibi bu Alman çoçuklarından bir değil iki defa kaç tanesine şahit oldum.
Senin olabilir dediğin gibi bir şey olmuş olacağınıda zannetmiyorum. Bunun bir örneği olursa üzerine müzakere edilebilir sanırım.
İnşaALLAH izah edebilmişimdir.
ebumaruf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla