Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30. October 2012, 03:07 PM   #62
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
Fers Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
yazılan ifadelerden hiçbirşey anlamadığınız her ifadenizde ay gibi parlıyor,
Sen öyle deyince öyle olmuyor. Herkes burada yazılanları okuyor ve anlıyordur. Kuşkusuz, senin gibi düşünen başkaları da olabilir, senin gibi düşünmeyen, aksi düşünen başkaları da olabilir.

Alıntı:
benim size örnek verdiğim ayetler 178-182 arasıydı 177 diyi "bak buda mal ile ilgili" diyerek sonradan koydum...
Doğrudur, aksini yazdığınızı söylemedim.

Alıntı:
177 sade maldan paylaşım, mal bırakma ve vasiyetten bahseden ifadeler 178-182 arasındaki ayetlerin konusu, bu "sadece maldan ibarettir ve bu ayet mal bırakmaktan, vasiyetten bahsediyor" yapıştırmaları sana ait benden iyi niyet içermeyen yapıştırmalarını uzak tut...
Ben de zaten sana; "ayeti parçalayarak, içinden bir kısmını alarak, bu ayet malla ilgili, yada maldan bahsediyor" dersen yanlışa düşersin, çünkü ayet bütününde sadece maldan bahsetmiyor, ayet bütününde müminden bahsediyor, o halde ayete maldan bahsediyor diyemeyeceğini söylüyorum.

Böyle dersen, bu ayet sadece maldan bahseden ayet gibi anlaşılır ve bunda hata payın olur diye ikaz ediyorum.

Bunun neresi kötüdür, neresi yanlıştırda, benden uzak tut diyebiliyorsun?

Sen gerçekten iyi niyetliysen, sana ayetleri kısmen ele alıp oradan o ayetin bütünü hakkında karara varmanın yanlışını sana söyleyene teşekkür etmelisin.

Ama, her durumda kendi aklının ürününün peşinden gideceksen, bu sözüm geçerli değildir.

selamlar,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla