Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10. June 2014, 12:04 AM   #5
ebumaruf
Katılımcı Üye

Tesekkür: 0
2 Mesajina 2 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
ebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud of

Alıntı:
bartsimpson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Allahın mülküne ortak olanlar : Üstte namaz, altta kral sofrası.
(Bu fotograf istanbul boğazında beykozda çekildi. yat türk yatıdır bayrağa dikkat. isim de; arzu'nun arzusu)

Şöyle deseydin daha iyi olurdu diye düşünüyorum.
ALLAH ın verdiği nimetleri har vurup harman savuranlar. Zİra ALLAH ın c.c mülküne bence hiç kimse ortak olamaz. Ancak Rabbim c.c dilediğine bir kısmından verir yani bizde buna nimet diyoruz.
Bu resmi koymana da anlam veremedim. Namaz kılanlardan çok kılmayanların yatlarıda daha fazla var. Namaz kılan insanlardan da bir kısım böyle olabilir.
Keşke dünyaya meyletmeseler. Kaldı ki Yat sahibi aşşağıdaki adamda olabilir. Fakat bu resmi koyarak. Şunumu demek istiyorsun. Namaz kılanlar yatla yolculuk yapamaz. Ya da yat sahibi olamaz.
Maide
(87) Ey iman edenler! Allah'ın size helal kıldığı iyi ve temiz nimetleri (kendinize) haram etmeyin ve (Allah'ın koyduğu) sınırları aşmayın. Çünkü Allah haddi aşanları sevmez.

Yoksa Yatları varsa namaz kılmasınlarmı demek istiyorsun.
Bakara
(239) Eğer (bir tehlikeden) korkarsanız, namazı yaya olarak veya binek üzerinde kılın. Güvenliğe kavuşunca da, Allah'ı, daha önce bilmediğiniz ve onun size öğrettiği şekilde anın (namazı normal vakitlerdeki gibi kılın).

Şu anlaşılmasın bende Müminin takva ve zühd sahibi olmasının daha güzel olacağına inanırım. Ben olsam kesinlikle yat almam. Yat onlara aitmi bilmiyorumda. Bütün bunlara rağmen yat alanları kınamam. Zira Yukarıda Ayetler malum.
ALLAH ın c.c ayetlerine ters düşmekten korkarım.
ebumaruf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla