Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13. November 2012, 02:55 AM   #22
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Insan oglu dogustan meraklidir, dogru degil mi Kardeslerim?

Evet, yoksa teknikte bu günkü ilerlemelerimiz olamazdi. Her bir yeni bulusla bir adim daha kibirlige uzaniyoruz. Zaten bu yüzden degilmidir ki sirke düsmemiz? Burnumuz havalara kalkiyor. Hah diyoruz, dünyaya meydan okuyoruz, ben yaptim, ben buldum, ben becerdim oluyor tutumumuz. ( Hani burada ben, biz diyorumda, bahsettigim kisiler kendini yaratici gibi gören bunaklara )

Simdi cikip birisi diyecek, nasil olurda ben o genielere bunak derim diye. Ben Allah'in varligina, tekligine, yüceligine, kudretine, malk ve mülkün yegane sahibi olduguna, göklerle yerin ve arasinda bulunan herseyin, tüm kainatin yaradicisi olduguna, bizlere can veren, sonra öldüren ve ahiret günü huzurunda hepimizi hesaptan gecirmek amacina tekrar diriltecegine inaniyor tasdik ediyorsam, birakin da bir iki kuluna ahmak diyebileyim. Kafalari calismadigindan degildir ahmak demem, süphe yok oldukca akillilar.

Bizim tanidigimiz Ehl-i sünnet takimi gibi, Ehl-i sünnet iman ettigine inanir gercekleri görmez, bilim adamlari gercekleri görür iman etmez *gg*

Kardeslerim saka bir yana, sonsuz ilim Allah'a mahsustur, istedigini ilerletir istedigini geride birakir, istedigi zaman ögrenmemiz gereken konularda yine O'nun rizasi oldugundan dolayi bilgimiz olur. Cok fazla merak insani raydan cikarir.

Ama bu demek degildir ki, yeni yeni icatlar, müthis bir hizla ilerleyen bilim ve teknik "ben" lik kazandirmamali insanliga. Hasa, Allah'in bildiklerini biz de biliyormusuz gibilerinden.

Yavas yavas, herseyin bir zamani bir yeri var. Söyle bir düsünün, biz bütün sorularimiza birer cevap buldugumuz an, sanirim insanligin yeryüzünde vazifesi tamamlanmis olur ve Hasta la Vista demenin zamani gelmis olur bizlere :-)

Hm.. neden ilk insan Adem peygamber olamazmis? Nesi eksik? Musa peygamber bir adam öldürmeden evvelmi peygamber olmustu yoksa sonradanmi? Muhammed peygamberin ne kadar bilgisi vardi peygamberlikten önce? ( Allah'in selami bütün peygamberlerin üzerine olsun )

Niye ilkinsanlarin cogalmasini bugünün hizina göre düsünüyoruz? Allah'in acelesi mi var? Yoksa Adem peygamberin randevusu mu var? Birilerinden hep duyarim "sabir karakteri olgunlastirir" diye :-)

Kainata söyle bir bakin derince, ince ince. Agaclar ( yaprak döken cinsinden olanlar ) kisin tüm yapraklarini döküyorlar, ama baharla beraber yeniden canlaniyorlar. Eski yapraklar geriye dönmüyor agaclara, yepyeni yapraklar cikiyor ortaya. Buna senelerdir sahit oluyoruz. Bu bir harika bir mucize degilmi? Kurbaga cinsleri var, kuraklik zamaninda toprak altina gömüyorlar kendilerini, su mevsimiyle tekrar ortaya cikiyorlar.

Devamli ölüm ve dirilise sahit oluyoruz.

Klonun diye bir seyi hepimiz biliyoruz, hele hele de mr. spook "beam me up" *lol*

Google amcaya sorun, %100 cevap verir.

Sizlerin arasinda bulunmak güzel bir sey dogrusu.

Saygi ve selamlarimla.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
dost1 (13. November 2012), hiiic (14. November 2012)