Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23. January 2010, 06:45 PM   #5
dost1
Site Yöneticisi

dost1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3.567
1.083 Mesajina 2.384 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 100000
dost1 is on a distinguished road

Selamun Aleykum! Değerli Müslümanlardan Kardeşim!

Alıntı:
müslümanlardan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ve aleykum selam kardeş peki siz örtünmede niye TAKVAYI GÖRMÜYORSUNUZ.

NOT.KARDEŞ BİZLER FİKİRLERİMİZİ KABUL ETMEYE BİLİRİZ AMA EMİNİM SAYGIYLA BİRBİRİMİZİDE ANLARIZ.BEN YAZDIKLARIMI İLLAKİ KABUL GÖRSÜN DİYE YAZMIYOR ARAŞTIRIYOR,VE SONUCUNA BAKIYORUM.SADECE ÖRTÜ DEĞİL KONU ŞUAN ZATEN BİR TANIŞMA AŞAMASI BENİM İÇİN TEŞEKKÜRLER.SİZİNDE SAYGI ÇERÇEVESİNDE OLDUĞUNUZDAN EMİNİM...BUNUDA BELİRTMEK İSTEDİM

Allah razı olsun paylaşıma açtığınız konunun başlığı "Kadın ve erkek eşitliği". Biz de bu değerli çalışmanızın daha iyi anlaşılarak içselleştirilebilmesi için genelde yanlış meallendirilen kelimelere dikkat çekmek istedik.

Örnek verdiğiniz ayetlerdeki (Nisa32)üstün diye çevrilen "fadl" kelimesi fazlalık anlamındadır. Kur'an'da "üstün" diye çevrilen "ekrem" kelimesi sadece "takva" için kullanılmıştır.
"adl" kelimesinin dışında adalet diye çevrilen ama aslı "kıst" olan sözcüğe de dikkat çekmek istemişdik..

Yazınızı destekleyen bir yazı olmasına karşın "Ve aleykum selam kardeş peki siz örtünmede niye TAKVAYI GÖRMÜYORSUNUZ." sorusunu sormanız her yazıya örtünme odaklı baktığınız izlenimini veriyor.

Örtünme ile ilgili açtığınız iki konunun da altında o konu ile olan görüşümüzü belirtmiştik.

Sitemize hoşgeldiniz. Sevgi ve bilgi pınarlarından hep birlikte çağlayabilmek dileğiyle.

Kusursuzluk sadece Allah'a mahsusdur.
Doğrusunu en iyi bilen Allah'tır.
Sevgi saygı ve muhabbetle.
Allah'a emanet olunuz.
Barış (23. January 2010), kamer (24. January 2010), müslümanlardan (24. January 2010)