Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22. February 2013, 01:23 AM   #2
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Gayet normaldir Degerli Aorskaya Kardesim,

Adnan Oktar gibiler olduktan sonra, ölülere akil ve din dersleri verenler de olur kabir basinda. Buyrun bakin neler sacmaliyor. Bu sözleri söylemekle herhalde kendisine de bir paylar ayiriyor, olur ya ileride ben demedim mi size, Allah gaybi istedigine bildirir diye. Ardindan atar da atar. Ac köpek mi yok piyasada atilan kemigi havada kapmayacak.

Anca son nefesinde anlar böyleleri neyle kimle dalga gectiklerini.

SUNUCU: “Bazı ayetlerde gaybı yalnız Allah’ın bilebileceğinden bahsedilmektedir. Ancak pek çok hadiste Peygamberimiz (s.a.v.)’in gelecek zaman için de söylediği sözler vardır ve bunlar birebir gerçekleşmektedir. Örneğin günümüzde yüksek binaların yapılacağı ile ilgili bir hadis var. O dönemde evler hep tek katlı olmasına rağmen Peygamberimiz (s.a.v.)’in bunu nasıl bildiğini anlatabilir misiniz?” demiş izleyicimiz.

ADNAN OKTAR: Gayb, Allah’ın bildirmesiyle insanların bilebileceği bir şeydir. Allah seçtiği kullarına gaybı bildireceğini Kuran’da belirtiyor. Seçtiği, uygun gördüğü kullarına gaybı bildireceğini bildiriyor. O seçtiği kullarından bir tanesi de Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’dir. Bütün gelecek zaman gözlerinin önüne serilmiştir Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in. Yani zamanın dışına çıkmıştır, bütün zamanı tek bir an içerisinde hepsini görmüştür. Bütün olmuş, olacak olayların hepsini görmüştür. Kıyamete kadar olacak olayları da görmüştür. Sonra da sahabelere bunları zaman içerisinde yavaş yavaş aktarmış ve anlatmıştır. Binlerce anlatımı olmuştur. Bunlar da hadis olarak bizlere gelmiştir. Zamanı geldikçe olaylar oluyor ve olaylar oldukça da hadislerin doğru olduğunu görüyoruz. (Sayın Adnan Oktar’ın 3 Şubat 2009 tarihinde Mavi Karadeniz TV’de canlı olarak yayınlanan röportajından)

http://harunyahya.org/tr/Makaleler/2...-gayb-hakkinda

Daha fazlasini okuyamadim, 100 tikladigim sitede 98 inde bu ismi gördükce sinir oluyorum. Bir insanin yüzünde nur olur, adamda okadar make-up bile fayda etmiyor

Selam ve dua ile.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
40tr40 (2. March 2013), Miralay (4. March 2013)