Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16. May 2012, 09:35 PM   #1
galipyetkin
Uzman Üye

Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of
Standart Rahman Suresi-19,-20

Bir yerde okudum. Diyor ki:

''Hayatı boyunca yaşadığı vahanın dışına çıkmamış bir Arap köleye, cariyeye ve hayatında hiç deniz görmemiş Peygamber'e, hiç görmedikleri Elbahr'i yani denizi Allah'ın Kur'an ayeti olarak indirmesi ne anlam ifade ediyor ve hiç karşılaşılmamış bu unsur bu Arab'a Peygamber tarafından nasıl izah edilmiştir?
Hiç hür yaşamamış bir köleye hürriyeti anlatamazsınız.

Bu adamların hayatında çölden başka bir şey yok. Gördükleri su, zemzem, vahadaki ve kuyulardaki su.

Bu adama 55/19'u nasıl izah edeceksiniz?

Hayatında deniz görmemiş çölün ortasındaki adama denizi, hem de suyu birbirine karışmayan 2 adet denizin varlığını anlatıyorsun. Adam Peygamber'e

''Bana ne Yav! Varsa var.''

demez mi?

Hiç deniz görmemiş ve görmeyecek adamın hayatının neresinde deniz?.. Ya da bu ayetler bu kişinin hayatında HAYAT KİTABI olarak nasıl yer alacak?

Biri bana bunu izah edebilir mi?

Yoksa; deniz başka bir anlamda mı kullanılmış?

Saygılarımla.
Galip Yetkin.

Konu galipyetkin tarafından (1. September 2017 Saat 04:05 PM ) değiştirilmiştir.
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla