Tekil Mesaj gösterimi
Alt 4. July 2010, 10:54 AM   #8
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Alıntı:
Tevhid_Yolcusu Nickli Üyeden Alıntı
açlık degildir Allah zorluk dilemez yiyin için der allah çelişmez bir yerde başka bir yerde başka demez
burası imtahan arenası, burda açlık, fakirlik, can ve mal kaybı, yorgunluk ve korku gibi istemediğimiz pek çok şeyle imtahan edileceğiz. Tamam Allah merhametli şefkatli ama bir gerçeği göz ardı etmemeliyiz. Allahın merhametinin yanında gadabı da var. şidddeti var azabı var. Meslea belgeselde izledim, küçücük yavru çok şeker bir geyiği gitti koca aslan kaptı parçaladı. Bunu Allah yarattı. yani herşey güzel balbörek değil olmayacak da.
Ancak rahmeti gadabını geçmiştir. bu dünyada hepsi iç içe, ahirette ise rahmetiyle gadabı ayrılacak, muhataplarıda ayrılacak. Bu nedenle aklımızdan hep bunu geçirmeliyiz, Allahım bizi rahmetine uğruyanların yoluna uğrat, gadabına uğruyacaklarınkine değil. Şimdilik iç içe girmiş olan gadap ve rahmetin muhataplarıyla beraber ayrılacağı günden sığınmak gerekir.
Günahlardan sakınmakla beraber bu sınavdan kurtulacağımızı umuyorum ancak her zaman büyük bir riskle karşı karşıyayyız.
Bu kötülüklerden sakınmak için açlık ve susmak bize yazılmışsa bu haktır. Biz bilmeyiz...

Neyse yine elimden kaçtı çok yazdım ama asıl anlatmak istediğim, hayat ve ahiret sanıldığı gibi öyle çok şeker şeyler değil, içerisinde zor sınavlar ve verilmesi gereken zor hesaplar barındırıyor. Allah "aç kalmayın" demez değil, gerekirse ölün diye emrediyor... 1 ay aç kalmak ne dir ki, 1 ömür aç kalmamızı ve kendimize hakim olmamızı emrediyor. Burda asrın sınavına hazırlanıyoruz, öss oks kpss değil bu, sonsuzluğun sınavı.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Barış (7. September 2010), Miralay (5. July 2010)