Tekil Mesaj gösterimi
Alt 7. March 2013, 04:58 PM   #20
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Tehlikeli bir yol üzerinde gidiliyor günümüzde, sayet Ayetler felsefe yoluyla degerlendirilecek olunursa icki, zina ve haksiz yere adam öldürmenin de felsefi bir izahi yapildiginda icimizde ateistlerin görüslerine uygun fikirler ortaya atilacaktir.

Hadisciler baska bir yönden saldirida bulundular Islam'a, Ateistler olsun, Ehl-i Kitap olsun kendi görüs ve izahlarina göre aramiza sizilarak Islam'i sekillendiriyorlar.

Aklimiza yatan, daha dogrusu isimize gelen konulara sapka cikarmaya baslarsak cahiliyye devrinin münafiklarini, kafirlerini, müsriklerini de coktan sollamis olacagiz; "Bu Kur'an'i degistir , bize baska bir Kitap getir" demeden, onlarin arzularini, isteklerini yerine getirmis olacagiz.

Seytana kolaylik tanimiyalim, Allah'in dogru yoluna oturmayi ilk ve önemli vazifesi sayan seytana yem olmayalim.

Bir tabak domuz etinden, bir bardak saraptan, bir defalik zinadan bir zarar gelmez yollarina gidilirse, en sonunda bir defa kafir olmaktan da zarar gelmez düsüncesiyle asansörlümüdür, son konforlumudur bilmedigimiz cehennemde suitimizi kendimize ismarlamis oluruz herhalde. Yan tesirleri olarak kumar oynamak adam öldürmek de belki modamizda yer alir.

Acaba hic ciddi olarak, Allah'in dosdogru bize seslendiginin farkindamiyiz? Kur'an peygamberimizin yoluyla teblig edilmistir, ama hitap hepimizedir. Ben daha bu mükemmelligi tam idrak edemiyorum, benim icin o kadar olagan üstü bir durum ki, Rabbim beni muhatap aliyor. Bunu tam kavrayabilmis olsam, herhalde erenlerden olurdum. Bazen takildigim oluyor, ama tam anlamiyla henüz kavramis degilim. Yoksa beynimde cimsekler cakardi, kalbim atislarini unuturdu, neredeyim, ben kimim diye sorular sormaya baslardim kendi kendime. Daha eremedim. Beni göz yaslarina bogan Ayetler, mealler de olsa, ben bu meallerde Rabbimin sözlerini buluyorum. Bir ilerleme kaydediyorum.

Insanoglunun ne kadar caresiz oldugunu görüyorum, istenildigi kadar teknikten ilime kadar ileri adimlar atilsin topragin, yagmurun, bulutlarin, rüzgarlarin, kainatin secdesi karsisinda hep sifir kalacagiz. Cünkü aklimizin bir ortagi var, hepimizin bildigi bir ortak, herzaman bize sahiplenmeye kalkan bir ortak, cisimleri bizlere en güzel sekliyle gösterip kendi emellerine alet olmamizi saglayan bir ortak.

En güzel en saglam iman Allah'a hic bir sekilde ortak kosmamak en basta gelir, has bir din olusur, saf bir din olusur.

Kendimizi de ayni sekilde saflastirabiliriz, benligimize ortak olan seytani kendimizden uzaklastirarak. Has insanlar olabiliriz.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
aorskaya (7. March 2013)