Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28. August 2012, 09:07 PM   #35
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Lokman 25
Andolsun ki onlara, "Gökleri ve yeri kim yarattı?" diye sorsan, mutlaka "Allah..." derler. De ki: (Öyleyse) övgü de yalnız Allah'a mahsustur, ama onların çoğu bilmezler.

Zümer 38
Andolsun ki onlara: Gökleri ve yeri kim yarattı? diye sorsan, elbette "Allah'tır" derler. De ki: Öyleyse bana söyler misiniz? Allah bana bir zarar vermek isterse, Allah'ı bırakıp da taptıklarınız, O'nun verdiği zararı giderebilir mi? Yahut Allah, bana bir rahmet dilerse, onlar O'nun bu rahmetini önleyebilirler mi? De ki: Bana Allah yeter. Tevekkül edenler, ancak O'na güvenip dayanırlar.

Zuhruf 9
Andolsun ki, onlara gökleri ve yeri kim yarattı? diye sorsan; "Onları şüphesiz güçlü olan, her şeyi bilen Allah yarattı" derler.

Zuhruf 87
Andolsun onlara kendilerini kimin yarattığını sorsan elbette "Allah" derler. O halde nasıl (Allah'a kulluktan) çeviriliyorlar?

sen yine bişiler yazdın kafana göre..
Yahu kardeşim, bu ayetler kafirleri yani zamanımız deyimiyle ateistleri anlatmaz.

Daha önceki yazımda da belirttiğim gibi bu ayetler sırasıyla; Allah'ın varlığını bilmesine rağmen onu hamd etmeyenleri, şirke düşenleri, ve şeytan tarafından yoldan çıkarılanları anlatır.

Yani Allah'ı reddedenler değil, kabul edenler (iman edenler değil, varlığını kabul edenler) ama yanında başka ilahlarıda kabul edenler örnekleniyor.

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ibrahimin desit olduğunu bu ayetten değil, ibrahim suresinden anlıyorsun zaten.
İbrahim suresinin neresinden İbrahim'in Allah'ı kabul etmekle birlikte dinini kabul etmediğini çıkardığını ayetlerle alıntılayarak gösterebilirmisin? Herkes net olarak görsün!

selamlar
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla