Tekil Mesaj gösterimi
Alt 5. August 2010, 09:34 AM   #8
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Alıntı:
"Ben salat'tan sadece sosyal yardımlaşma olarak anlarım" diyerek, rabbimizin huzuruna çıkmamayı bahane edemeyiz. Veya tam aksini düşünemeyiz.
Sevgili Miralay kardeşim, yatak odasında namaz kılarken rabbinizin huzuruna çıkmış oluyorsunuz da namazı bırakıp salona döndüğünüzde rabbinizin hzurundan ayrılmış mı oluyorsunuz? Yani biz dediğiniz gibi namazı öyle kabul ediyorsak rabbimizin huzuruna çıkmamış mı oluyoruz?

Alıntı:
Kur'an'ın 100 den fazla yerinde geçen "salat" içerisinde önemli bir şube olan "Kıyam", "rüku","secde" hareketlerini içeren ve bizlere farz kılınmış hareketler bütününü bir tarafa atmamız da doğru değildir.
Rahmân 6
Bitkiler ve ağaçlar secde ederler.

Evet bitkiler bile secde etmeyi ihmal etmemişken biz nasıl ihmal edebiliriz ki? Siz kaç tane secde eden bitki gördünüz? Ben secdenin ne olduğunu öğrendikten sonra sayısız secde eden bitki ve hayvan gördüm, hatta kıyam edenler v.s. aralarında mevcut. Keşke bunu daha iyi öğrenebilseydim.

Alıntı:
4- kıble: Kabe’ye yönelinmeli, olağanüstü koşullarda kıble
bulunamıyorsa doğu da batıda ALLAH'ındır diyerek göz ardı edilebilir.
Ancak buradan milimetrik bir kıble arayışı içinde kılı kırk yarmamızın
zaruri olmadığı ortaya çıkıyor.
Buna çok üzüldüm, Allaha bırakıp kabeye mi secde ediyorlar? Oysaki Güneş yada AY kabeden hem daha güçlü, hem daha faydalı hem de daha kutsal. Hem onlar secde etmeye daha müsait değil mi, hem tek hemde bütün insanlık için evrensel, hem zamanıda tam belli oluyor, oysa bunlardan çok daha aşasına secde etmeyi insan nasıl düşünebilir? Ne güneş nede ay kadar değeri olmayan bir taş parçasına,... Size böyle açıklıyorum.

Neml 24
Onun ve kavminin, Allah'ı bırakıp güneşe secde ettiklerini gördüm. Şeytan, kendilerine yaptıklarını süslü göstermiş de onları doğru yoldan alıkoymuş. Bunun için doğru yolu bulamıyorlar.

Fussilet 37
Gece ve gündüz, güneş ve ay O'nun ayetlerindendir. Eğer Allah'a ibadet etmek istiyorsanız, güneşe de aya da secde etmeyin. Onları yaratan Allah'a secde edin!

Ayrıca

Bakara 177
İyilik, yüzlerinizi doğu ve batı tarafına çevirmeniz değildir. Asıl iyilik, o kimsenin yaptığıdır ki, Allah'a, ahiret gününe, meleklere, kitaplara, peygamberlere inanır. (Allah'ın rızasını gözeterek) yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışlara, dilenenlere ve kölelere sevdiği maldan harcar, ??????'yı (yaparlar), zekat verir. Antlaşma yaptığı zaman sözlerini yerine getirir. Sıkıntı, hastalık ve savaş zamanlarında sabreder. İşte doğru olanlar, bu vasıfları taşıyanlardır. Müttakiler ancak onlardır!
--------------------------------------------
Lütffen yukarıdaki ayetteki namaz kelimesinin üzerini kapatıp oraya gelmesi gereken fiili, ALlahın emrini düşünün? acaba anlam bütünlüğü ve ayetin tutarlılığı için orada bahsettiği ???? sizce ne olabilir? lütfen...
--------------------------------------------

Bir sonraki mesajınızda yazanlar gerçekten bu mesajı kimden aldınız bilmiyorum ama bu şekilde namaz kılmayı kimden öğrendiğini biliyorum.
Sevgili Miralay kardeşim, eğer bu bahsettiğin şeyi Allah emrettiyse bakın yahudiler bunu islamdan önceden beri yapıyorlar. İşte size anlattığınız namazın videosu.

TIKLAYINIZ 1

TIKLAYINıZ 2

Daha başka ne diyebilirim ki. Ben sadece tebliğ edebilirim. İslamiyet tüm saçmalıkları yıkmak için geldi. Allah yaratıcılık vasfı taşıyana tapınmamayı ve anlamsız açma hareketler yapmayı yasaklamıştır.

Bilemiyorum acaba ben mi yanlış düşünüyorum? Bu arada ???? lı olan bölge de namazı kılarlar (Salatı ikame ederler) yazıyor...

Konu hiiic tarafından (5. August 2010 Saat 09:57 AM ) değiştirilmiştir.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
40tr40 (5. February 2013), SORUİŞARETİ (11. August 2018)