Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19. June 2010, 06:43 AM   #2
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Dost1 nasıl anlaşılsın.
Küçüklükten beri önümüze kuran konulup elimize kalem verilmediki...
Aman evladım dokunma aman evladım çizme aman evladım kenarını kırıştırma aman evladım üzerine yazma aman evladım abdestsiz eline alma, aman evladım okuma aman evladım elleme çarpılırız...
Böye bir nesil kuranı nasıl anlasım... Bu öğüt kitabı öğüt,,, coğrafya kitabı kadar kutsal. tarih kitabı kadar mistik... Öğüt almadıktan sonra oku gez.

sağolsun bi elmalılı bi meal yaptı sonrasından gelenlerde onun çizgisinden dışarı çıkmadı gitti. Yok denizi yardık, nereyi yardık, gel git oluyormuş o bölgede deniz gelgitle çekilmiş... bi acayip efektler Allahım nereye gitcek bunun sonu bilmiyorum. nuh tufanı koptu dünya deniz altında kaldı, nereye dünya kaldı sadece o bölge kaldı, ayette diyorki kafirleri helak ediyoruz diyor, nerde dünyadaki diğer müminlere ne olldu, gemiye aldığı hayvanda kendisine gelen hayvanlar belkide sürüsü,... burda bile çok öenmli bir öğüt var ama anlayamadım, hayvanların deniz taşımacılığıyla alakalı mı ne? yada yer kabuğunun su geçirgenliğini ilgilendiren bir olay var...

Nasıl anlaşılsın Kuran daha nasıl? çarpılırız diye elimize almaktan korkuyoruz...
Allah bu günlerden kuranda nasıl bahsediyor? varmı bildiğiniz ayet? ondan gaflette olunan bir zamanda ne öğüt veriyor?
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (1. January 2011)