Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13. March 2013, 01:34 AM   #7
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
bartsimpson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Galip Ağabey, frekans ve titreşimleri konusu ile dua meselesini aynı mihvalde irdelemeye çalışmam bu sebeple.

Kuranda "elçilere, rasullere" ithaf edilmiş pek çok örnek dualar var.

ve duaların kurandaki şekli ile arapça yapılıp yapılmaması...

harflerin ve kelimelerin zihinde (beyinde) yarattığı etkiler ve bazı kanalların bu vesile ile açılması...

beyindeki kanalları en çok açık olan ve rabbani yada insani algıları en iyi yorumlayabilen varlıklar rasuller idi...

kim ne derse desin Allah ile gerçek irtibat kurabilen, talepte, soruda bulunabilen ve gelen mesajı yorumlayıp karşı tarafla konuşabilen bence tek varlıklardı onlar...

hep diyoruz ya vahiy müessesesi kapanmamıştır halen açıktır diye...

peki nasıl irtibat kuracağız...

Halil Ağabey "Allah Sübhandır. Semîydir/En iyi işten ve Basîydirr/En iyi görendir. Her tür frekans ile yapılan çağrıyı/duayı işitir." diyor.

Tamamda duymak ile dinlemek ve dikkat kesilmek, cevap vermeye layık bulmak aynı mıdır?

Sanmıyorum...

Hani bir deyiş vardır. Biraz kaba kaçabilir ama "mecazen" buraya uydu diye söylüyorum.

"İtin duası kabul olsaydı bit pazarına nur yağardı" der eskiler...

Sizin arkadaşınızın ''bunların Allah'ı nerede ki ellerini gökyüzüne açarak ekber putundan mı bir şeyler istiyorlar, yoksa bunlar Allah'larını hala yeryüzüne indiremediler mi? Halbuki ben Allah'ımı içimde, şahdamarımdan daha yakın, ve çevremdeki her şeyde buluyorum'' söylemini haklı bulmakla birlikte bulunduğumuz ince çizginin de tarifini yapabilmekte zorlanmaktayım...

buna şöyle bir örnek vereyim

uzakdoğu mantralarındaki yogi ve üstadlar bilinç ve ruhen nerelere gidiyor ve geliyorlar (astral seyahat) "OMMM" ritüelleri???

onları yakınen inceleyen bir dostumun şöyle bir tesbiti olmuştu "insanlık tarihi boyunca rasullerden sonra eğitim yolu ile beyin ve zeka gücünü en iyi kullanmayı başarabilen insanlar ve topluluklar bunlardır. Ama tek bir noktada hata yapıyorlar. Allah yerine putları koyuyorlar. Vahdaniyeti esas alsalar ve kavramların yerini değiştirmeyi başarabilseler o zaman hedefe ulaşacaklar. Şimdilik ne yazıkki aldanış içindeler..."

Bu konuya sevgili hiiç ve diğer dostların önceden katkıları olmuş.

Sanırım biraz daha irdelersek ortak bir frekans bulabiliriz...

Sevgili Bart,

it dedigin bumudur?= “IT demek Ittihat ve Terakki artigi demektir!”.

biraz önce kesfettim demek benim hic bir bilgim yokmus
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla