Tekil Mesaj gösterimi
Alt 3. November 2012, 11:29 PM   #9
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
aors.

namazda kıyam var secde var felan diyorsun ama sabır ve namaz ayrı şeyler diyorsun.

bana gösterebilir misin kıyam, secde, rüku denen şeyler namazdın içinde yapılıyor diye bir ayet?
Kardeşim,

önce defalarca ikaz edilmene rağmen yazılarda üslubuna dikkat etmemekte inatlaşan, kendini beğenmiş tavırlarını terketmelisin.

Burada "aorskaya" olarak yazıyorum. Senin "aors" diye yazılarına başlamana, hoşuna gitmeyen fikirleri yazanlara öfkenin sebebi nedir?

Ya, "aorskaya" diye adımı tam yaz, yada hiç yazmadan konuya gir. Ama, "aors" gibi girişler, bilgisinden emin olan ve ona güvenen birinin yapacağı şeyler olamaz, bunu da bil.

Önce yazışma, muhatabına yaklaşma biçiminde örnek alman gerekn birisi için yazıdğım bir yazıyı buraya alıntalayayım ve onu incele, ona göre yazışmayı becerebileceğini düşündüğün zaman bundan böyle konular hakkında fikir belirt, sorular sor.

Kocaman insanlar olarak, üstelik hanif olduğunu iddia eden insanlar olarak şu düştüğünüz durumları görün de kuranda belirtilen"müslüman mütevaziliği" nin yanından geçemediğinizi anlayın.

Alıntı:
aorskaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın dost1,

İnşallah bütün kardeşlerimizin, konulara katılımlarında sizin olgunluğunuza erişerek, görüşüne ters fikirleri müslüman mütevaziliğinde cevaplayacağı, kendi doğrusunu yazacağı günleri görürüz.

Şahsi çekişmeler yerine, bunun sağlandığı ortamlar verimli ortamlar olurlar, bunu sağlayanlar saygınlığı kazanırlar.

Düşünceleri anlama, muhataba yaklaşma ve yanlışları gösteren, yerine doğru fikirleri koyan tavrınızı takdir ve devamlı olacağı düşüncesiyle teşekkür ediyorum.

saygı ve selamlarımla...
aorskaya
Şimdi, sen daha kuranın bütününden namaz ile sabır konularının nasıl ayrı şeyler olduğunu çıkaramamış yada kabul edememişken, namazımı tartışmak istiyorsun?

Üstelik, abdest başlıklı konuda

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
eski putperest ibadeti olan "nameste" yi namaz diye millete kaptırdılar, üstelik kitapta yazmadığı için Peygamberden tam 200 yıl sonra hadis diye bişiler derleyerek.
diyerek islamda namazın olmadığını, namazın putperest ibadeti olduğunu söyleyecek kadar kendini ve haddini bilmez tutumuna bakmadan, namazımı tartışacaksın?

Sen, bu durumda önce islamın neresinde olduğunu sorgulamalısın, sonra namaz konusunu kurandan bulup, başkalarının yanlışlarına değinebilmelisin.

Kendisine hanif bir müslüman diyen birinin, islamda namazı inkar eden tavırlarını nasıl yorumlamak gerekir, şahsen aklım almıyor.

Önce, islamda namazın olduğunu kabul edersen, hata yaptığını ifade edersen, namazla ilgili sorularını cevaplayacağım.

İşte, kurandan beslenmeyen bir aklın peşinden gidilince düşülen ibretlik durumlara bir örnek diyerek yazımı bitiriyorum.

Burada, senin anlayamadığın sabırı göstermek bana düşerken, senin içinde selamet dilemek gerekiyor.

selamlar,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla