Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11. July 2013, 09:57 PM   #19
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Hayret ki ne hayret dogrusu!

Cahiliye devrinin Araplarina gelde imrenme.

Kur'an indirilmeye devam ettigi siralar kadinlarin iddet gününden sorular sorulmus ama tek tel görünür mü görünmez mi kimseyi ilgilendirmemis.

Sanki Allah'in Son Elcisi KIYAMET hakkinda bir sey bilirmis gibi olmadik sorular sorulmus.

Mal ve mülkün hepsi mi verilsin, belli bir kismi mi verilsin, o da ayri bir tiyatro günümüzde.

Oruc 30 gün mü 10 gün mü 3 gün mü, hangi ay ....

5 vakit, 3 vakit 2 vakit namaz, rekatleri ise ayri bir dava....

Hac hangi ayda, nereye ve nasil..... sonunda bir kara tasi öpmekte var isin icinde.....

Araplardan evvelkilerinde uyguladigi namaz, oruc ve hac ortada kalip kalmis olmaliki bizlerin kafalarinda soru isaretleri gittikce büyür olmus. Onlar sormamis biz soruyoruz, sanki gaybten haber alacak imis gibiyiz.

Bunca arapcasi olan, ilahiyet fakültelerinden mezun olanlar, Kur'an'a kovulmus seytanin vesfeselerinden Rabbine siginarak yanasanlar vs.....

Asirlardir bu dünyaya göz acip kapayanlar.... hangi din üzerine dogup öldüler?

Vallahi diyesim geliyor ki, (benzetmeden dolayi Rabbim affetsin beni) melekler (uzaylilar da diyebilirm) gökyüzünden bizleri izlerken, tenis topunu oradan buraya atilisini seyreder misali bakislar oradan buraya döndürülüyordur. Macin sonucu daha gelmedi, top yere düsmedi.

Ömrüm geciyor. Herhalde arapca ögrenseydim benim de arapca bilenlerden farkim olmayacak, isime geldigi gibi anlayacak idim.

Allah'in Son Elcisinin "Rabbim! Bu ümmet bu Kur'an'i terk etti!" demesiyle neyi kastettigini anlar gibi oluyorum.

Terk edilen Kur'an okunmayan/yasanmayan Kur'an degil, bilhassa okudugunu/yasadigini zanneden bizlerin durumudur. Elimizde tuttugumuz halde terk etmektir bu.

Itirazi olan varsa buyursun.

Cikmaz bir sokak dahi eninde sonunda insaa edilir de gecit saglanir, isterse sonunda tür sehrin plani degistirilmek zorunda kalinsin. Insan azmettikten sonra her seye ulasiliyor, para ve zaman müsait olduktan sonra.

Milyari gecen müslümanlarin acaba kacta kaci herhangi bir dini konuda birlesmis durumdadirlar?

Herkes kendine uydurmaya kalkiyor Islam'i, Islam'a uyacagi yerde.

Neden?

Daha Islam'i anlamis degiliz ki!

Asirlardir dogup yasayan ve ölenler, bu inanan insanlar kimbilir ne niyetlerle yasadilar. Hepside kendilerini dogru yol üzerinde mi zannettiler?

Günümüzde yasanan dünya rezilligine bakacak olursak, cahiliye devri halt eder yanimizda. Firavun kiskancligindan mezarinda ters döner. Karun zenginlerin malina hasetle bakar. Seytan ellerini ovusturur, sonunda üstlendigi vazifesini kiyamet gelmeden tam anlamiyla basardi diye.

Seriati yasayacagiz diye kan gövdeyi götürür.

Sonunda "Keske TOPRAK olsaydim" demek var. Sanki topragin kiymetini biliyormusuz gibi.

Neyin kiymetini/degerini idrak ettik ki.

Rabbimizi dahi geregince takdir edemedik!

Mal ve mülk zenginlerin arasinda dönüp dolastigi gibi, iman da bir iki kisinin arasinda dönüp dolasiyor olmali ki genis bir cevreye yayilmiyor!
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
beyazasi (9. November 2013), dost1 (11. July 2013), gul (13. July 2013)