Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31. October 2014, 11:56 PM   #9
galipyetkin
Uzman Üye

Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of

Sayın Kuman.

İlk önce Talâk Suresinin "boşanma" ile ilgili olmadığını ortaya koymalı idim ki sizin beklentinize cevap vereyim. Yukarıda da bu ayetlerin boşanma ile ilgili olmadığını ortaya koydum.

Daha evvel de bu surenin çalışma hayatı ile ilgili olduğunu; iş sahibinin işi ve işçisi ile olan ilişkilerini anlattığını zannettiğimi ve üzerinde araştırma yapıp düşündüğümü belirtmiştim, söylemiştim. Ve bu ayeti benim görüşüm yönünde açıklayıcı bir literatüre rastlamadım. Literatür ve görüşlere, dolayısı ile bilgiye ihtiyacım var; çünkü Arapça bilmiyorum. Sure üzerinde düşünüyor ve ancak mantık çerçevesinde olgunlaştırmaya çalışıyorum. Bilgi olmadan yalnızca kendi kendime ortaya koyacağım sav üzerinden kuracağım mantıkla doğruya ulaşamayacağımdan, bu savlara, zanlarıma, zannettiklerime dayalı yalan yanlış bilgi sunmak istemiyorum.
Kendi anlayışınıza kalmış bir ayetler dizisi var önünüzde. Esasen yapmanız gereken de kendi kendinize ayetler üzerinde araştırma yapıp, düşünüp kendi yönünüzden bir karara varmak olmalı, din sizin olmalı. Onları ortaya koyarsanız, üzerlerinde fikir yürütebiliriz.

Böyle durumlarda bir dostumuz vardı; Sayın FERS. O'nun Ayetleri ve ayetler içerisindeki kelimeleri tercümesi ve ikazı bize çok bilgi sağlıyor, doğruya ulaşmamıza neden oluyordu. Ama O da bizi bayan katılımcılar gibi terk etti. Terk etmedi de darıldı. Tekrar yazar inşallah da bu Surenin aydınlatılmasında rol oynar.

Saygılarımla.
Galip Yetkin

Konu galipyetkin tarafından (1. November 2014 Saat 11:28 AM ) değiştirilmiştir.
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla