Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17. July 2013, 03:31 PM   #6
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
bartsimpson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kira haram mıdır ?
Haramdır...

Delili nedir ?
"lehul'mülk"

Herkes oturduğu evde barınma hakkına sahiptir.
Bunun için bir ödeme yapmak,
Zulümdür.

Tabiatta barındığı yer için ücret ödeyen hayvan gördünüz mü?
Tabiatta barindigi yer icin ücret ödeyen hayvan görmedim /hayvanat bahcesindeki hayvanlarin kirasini ödeyenleri buraya katmiyorum /
ama, kendi karnini ve yavrularini doyurmak ve neslini sürdürmek amaciyla, mesela bir martinin baska bir kusun yavrusunu/yumurtasini bacaklarinin arasindan kapip parcaladigini, aslanlarin bilhassa kendinin korumaktan aciz olduklari icin cogunlukla kücük ve zayif hayvanlara saldirip parcaladiklarini....
Bilhassa sirtlanin henüz canli iken bir hayvani nasil yemege basladigini...

Hani kira ödemiyorlar ama, baskalarini da paramparca etmekten geri kalmiyorlar.

Bart Kardesim, sen hayvanlarin kira meselesini örnek verdin, bende beslenmelerini ve nesillerini sürdürmelerini. Tabiat kanunu diyecegiz alt tarafi, ama zalim insanlar tabiat kanununu kendilerine uygulamaya calisiyorlar.

Olabilir, kira ödemeyen bir sürü insanlarda yukaridaki hayvanlar misali baskalarinin canlarina zarar veriyorlardir.

Iyisimi ben kirami ödeyeyim, baskalarinin malina da canina da tecavüzde bulunmayayim
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla