Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10. February 2013, 11:31 PM   #3
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Degerli Dost1 Kardesim,

Islam'a giren zaten Iman'in sartlarini kabul etmis, bunun yani sira tüm Peygamberlere iman etmekle zaten son elciyi tasdik etmis oluyor.

Bunu ayrica sehadetle bildirmesine lüzum varmi? Islam dini Muhammed Peygamberle gelmis bir din degilki, tüm Peygamberlerin tebliginde "Tek tapilacak ilah Allah'tir" vardir. Esas olan Allah'in varligini idrak etmek, O'na ortak kosmamaktir.

Misal olarak, bir insan bir cocugunu haddinden fazla severse, arabalara haddinden fazla alaka gösterir garajini doldurursa, paraya karsi asiri alaka duyarsa, illede benim memleketim der de ugrunda yapmayacagi halti birakmazsa...vb.... bu asiri tutku bir yerde sirk olmuyormu? Allah sevgisi haricinde meydana gelen her bir asiri duygu, asiri hareket, asiri aliskanliklar zaten dünya güzellikleri arasinda gecen seyler.

Benim anlatmak istedigim bu, ille de bizim Peygamberimiz diye oldukca ayricalik göstermemiz ne dereceye kadar dogrudur. Allah'in kulu ve son elcisi Muhammed ölmüstür, bizi ne duyar ne isitir, ne zarari dokonur ne faydasi dokunur. Daim olan Allah'tir. Bu Rabbimize has olan vasiftir. Bunu idrak etmeliyiz bence.

Muhammed Peygamberi canimizdan fazla sevmemiz gerekirde öbür Peygamberleri canimizdan cok sevmemiz gerekmezmi? Hayatta olan bir Muhammed Peygamber yokki canimizi malimizi feda edelim. Ölülere mi mal harcayacagiz, ölüleremi canimizi feda edecegiz? Nerede kaldi Peygamberlerin arasinda hic bir ayirim yapmadan iman etmemiz? Öbür Peygamberlere de canimizi malimizi feda etmemiz gerekmezmiydi?

Benim anladigim kadariyle Kur'an'in indirilmesi siralarinda Islam'i kuvvetlendirmek icin Allah'in son elcisine elden gelen her yardimi yapmak ve desteklemek gerekirdi. Hayatta olmayan bir Peygamber icin bunu nasil yapabiliriz? Rabbimizin bizden bekledigi bizlerin Kur'an'i hayatimiza uygulamamizdir, hayatta olmayan son elcisinin arkasindan her saniye dua etmek degil. Bizim dualarimiz yalnizca Allah'adir, hersey yalniz Allah icindir. Allah'in haricinde baskasini kusallastirirsak nerede kaldi Tevhid'in anlami?

Kur'an'da müminlere Rabbimiz: Allah ile Peygamberlerinin arasini acmayin buyuruyor.

Beni lütfen daha bir genis sekilde aydinlatirmisiniz.

Selam ve dua ile.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Miralay (15. February 2013), sevginur (16. February 2013)