Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21. May 2013, 07:43 AM   #20
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu söylediklerim ne şiir, ne de aşk romanı; ne demek kalplerde oluşur bu anlayış.
Ben sana takır takır, maddeye, maddiyata dayalı yaşantıdan bahsediyorum, hayatın kendisinden, yemekten içmektan, barınmaktan vs.... bahsediyorum. sen gönüllerden bahsediyorsun. Ne ilgisi var romantizmle. Ben sana savaştan bahsediyorum, en temel hakkın olan eşit ve insanca yaşama hakkını elinde tutmandan, bunları elinden almak isteyenlere kerşı uygulanacak Nuh'tan son peygambere kadar savaş taktiklerini, stratejilerini araştır diyorum, sen nerelerdesin.
Aramizdaki fark da bu ya zaten, ben de her sey kalpte basliyor, sevgi, merhamet, isyan vs. ondan sonra aklim giriyor isin icine. Bu yüzeden anlasamayiz biz Galip agabeyim

Benim instinkim/ic güdümüm ne kadar kuvvetli diye burada seninle celismeye girecek degilim. Aklimdan evvel benim "vücudun koruma sistemi" dedikleri sey ön plandadir.

Bu yüzden degilmidir ki, daha henüz kücücük cocuk iken, benim annem yokmu, kimdir, nerededir diye sorular sormamisimdir. Ki hakli oldugum ortaya cikmistir neden sormadigim diye.

Ayni sekilde gecirdigim tehlikeli bir trafik kazasinda bu koruma sistemi sayesinde travmalar yasamaktan kurtulmusumdur.

Dinde de ayni sey, önce kalpte uyaniyor hisler, Allah sevgisi, korkusu, hürmet vs. ondan sonra akil cikiyor ortaya inceliyor, kabul yada itiraz ediyor.

Ben duyularin insaniyim.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla