Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13. June 2013, 10:10 AM   #19
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
Fers Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
gül yüzlü teyzem benim cevabım sana ağır gelir, beğenip alıntıladığın cevap sana yeter...
kopyala yapıştır...

Kopyanin, kopyalama yapistirin öncelikle türkcemizde tarifine bir bakiver Kardesim, ikide bir bahsedip duruyorsun.

Kopya olmasaydi, bu gün elinde okuyup durdugun Mushaf dahi olamazdi. Yoksa kendi sahsen yazdiklarindan/kendi fikirlerinden olusan bir kitap mi var elinde?

Senin yazmis oldugun arapca olsun / mealler olsun senin kendi bulusunmudur? Ha bakarak aynisini yazmissin ha carbon copy misali yapistirmissin. Senden olmayan her kelime/her satir bir kopyadir unutma. Aynen okul siralarindaki bakip yazma gibi.

Okullarda, bürolarda, mecliste.... cogaltma yapilarak dagitiliyor textler, testler...vb.

Fabrikalarin ürettikleri hepsi ayni plan üzerine...

Bir cocuk dahi anne ve babasini kopya örnek aliyor dünyaya geldiginden itibaren. Kimisi atalarini, ustalarini.....anlastik mi?

Fotokopie dahi kopyadan gelmedir. Birilerinin akli calismis olmali ki toptan kopya yapilma olarak nüsha cogaltma yoluyla dergiler, gazeteler, kitaplar cogaltilabiliniyor.

Kopyaladigim bir iki satir mi batiyor gözüne, orijinal hali bozulmasin diye bazi yazilari kopyaliyorum, benim alman tastaturumla bazi türkce harflerini yazamiyorum, hele de arapcasini hic degil.

Sana bir zahmet siteyi bir arastiriver, kendi fikirlerimden olusan bir iki yazimi inceleyiver. Senin fikirlerinden bir kopya örnekleri (satirlarina cevap olarak kopyaladiklarim haric) var mi icinde.

Mühim olan düsünceleri kopya etmememdir. Ben KLON degilim beyfendi! Rabbimizin her kuluna bagisladigi özelliklerim/sahsiyetim vardir.

Bana kendiliginden, gönül rizasi ile, Allah rizasi icin bir iki konu üzerinde bir aciklama yapmayacak, beni bilgilendirmeyecek isen, beni hic kaale almana lüzum yok.

Bir milyon QUIZ-programinda degiliz burada, tiyatroya hic lüzum yok.

Ben bildigimle övünüyor gibi bir ortam yartmis isem, bir müslüman kardesim olarak beni ikaz edebilirsin, acayip bir sekilde tenkid degil.

Beni tesvik etmissin ki sana bu sekilde cevap veriyorum.

Kimin ne oldugunu ancak yüce Allah bilir. Internet üzerinden benim kim ve ne oldugumu kanitlamak senin vazifen degildir.

Selam ve dua ile.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla