Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17. March 2011, 05:54 PM   #21
gerçek hanif
Uzman Üye

Tesekkür: 145
77 Mesajina 151 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
gerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud of

Alıntı:
Miralay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Değerli Gerçek Hanif

Size verdiğim linki incelediyseniz bu soruya da net cevap veriyor orada.

Yanlış anlamayın namaza karşı birisi değilim. Lakin hem bu sitede, hemde bahsettiğim sitede ayrıntılı açıklamalar mevcut.

Bir de bu konuyu "namaz" la ilgili bir başlıkta hasbihal eylersek daha münasip olur diye düşünüyorum.

Selam ve saygılar
sevgili Miralay,

verdiğiniz linki okudum.önce teşekkür ediyorum.
Okuduğum yazıda katıldığım yerler var elbette.Ancak Temel konumuz " Namaz "olunca bir çok yerde zorlama teviller yapıldığını gördüm.Bu yazının tam isabetli olduğunu düşünmüyorum.
Yazıda tam olarak salatın ne tür şekilde yapılacağını bize net biçimde sunamıyor.Ben derim ki salat'ın nasıl yapılacağını Peygamber (s.a) bize anlatmış.Ömer-Ebubekir-osman -Ali (R.A.) onlarda peygamberden gördğünü yapmış.Ebu hanife-imam malik-Ahmet bin hanbel saymaya gerek yok anlaşıldı sanırım.
Emevi zorbalığına baş eğmeyenlerde bize salatı doğru anlatmışlar.salat'ın ben tümden şekilsel olduğuna inanmıyorum.Ancak Namaz mütavatirdir.içindekiler yada sayısı tartışılmış olsa bile.Vakti zamanında peygamber a.s. salatı iyi anlatmış ancak anlamak isteyenler bunu anlayabilir.

Hz Ali Namazda öldürüldü diye tepkisel olarak namaz yoktur diyenler olduğu gibi Ali (r.a) bizim yerimize namazları kıldı, son namazı Ali (r.a) kıldı diye görüş tutturanlarda var.Ben böyle düşünmüyorum.Vesselam.
gerçek hanif isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
gerçek hanif Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (18. March 2011)